W dniu 14 listopada 2023r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama odbyła się w naszej szkole lekcja z pierwszej pomocy dla klas ósmych, którą poprowadzili ratownicy drogowi z Automobilklubu Mieleckiego.

 

Lekcja ta miała na celu utrwalenie wiadomości, które uczniowie klas ósmych zdobyli na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Młodzież mogła po raz kolejny skorzystać z bogatej wiedzy doświadczonych ratowników oraz sprawdzić się, ćwicząc na fantomie dorosłego człowieka, dziecko i niemowlaka. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz działania AED – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Działanie tego urządzenia młodzież sprawdziła sama z wykorzystaniem fantoma. Zaprezentowano również wykorzystanie kołnierza ortopedycznego w urazie kręgosłupa i zastosowanie stazy taktycznej ( opaski uciskowej) przy krwotokach zewnętrznych.

 

Pomoc i cykliczność spotkań zaoferowana przez członków Automobilklubu Mieleckiego na pewno przyczyni się do lepszego poznania i zdobycia praktycznej wiedzy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec spotkania przedstawiciele młodzieży wręczyli ratownikom pamiątkowe podziękowanie.