POTRAWY PRZYGOTOWYWANE W KUCHNI MOGĄ ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW

17.04.2024 środa

Zupa pieczarkowa z kaszą (gluten, jaja, seler, mleko). Pieczona kiełbasa. Pieczywo. Sałatka wiosenna (gluten, jaja, seler, mleko). Kompot owocowy z czarną porzeczką.

18.04.2024 czwartek

Zupa wielowarzywna z ziemniakami (gluten, seler, mleko). Gołąbki w sosie pomidorowym. (gluten, seler, jaja, mleko).  Warzywo. Herbata z miodem i cytryną.

 

19.04.2024 piątek

Zupa brokułowa z ryżem (gluten, seler, mleko).  Ryba po grecku. Ziemniaki (gluten, ryba, seler, jaja, mleko). Kompot wieloowocowy.

 

22.04.2024 poniedziałek

Zupa meksykańska z ziemniakami i wkładką mięsną  (gluten, seler, jaja, mleko).  Makaron   z serem (gluten, jaja, seler, mleko). Koktajl owocowy na mleku owsianym z nasionami chia.

 

23.04.2024 wtorek

Zupa porowa  z ziemniakami (gluten, jaja, seler, mleko). Pieczony udziec z kurczaka. Ryż. Mizeria  (gluten, jaja, seler, mleko). Herbata z miodem i cytryną.

 

24.04.2024 środa

Barszcz ukraiński (gluten, jaja, seler, mleko). Bigos z pieczywem (gluten, seler, jaja, mleko). Warzywo do chrupania. Kompot wieloowocowy.

 

25.04.2024 czwartek

Zupa z zielonego groszku z makaronem (gluten, jaja, seler, mleko). Gulasz mięsno-warzywny. Kasza jęczmienna. Surówka z kapusty pekińskiej (gluten, seler, jaja, mleko). Herbata z miodem i cytryną.

 

26.04.2024 piątek

Zupa norweska z ziemniakami (gluten, jaja, ryba, seler, mleko). Pierogi ruskie z masłem       i cebulką. Surówka z marchewki, jabłka i brzoskwiń (gluten, seler, ryba,  jaja, mleko). Kompot wieloowocowy.

 

29.04.2024 poniedziałek

Zupa krupnik z ziemniakami ( gluten, jaja, seler, mleko). Makaron pełnoziarnisty z sosem bolońskim. Warzywo do chrupania (jaja, gluten, seler, mleko). Herbata z miodem i cytryną. 

 

30.04.2024 wtorek

Zupa dyniowa z grzankami (gluten, jaja, seler, mleko). Zrazy wieprzowe w sosie pieczarkowym. Ziemniaki. Surówka z kapusty (gluten, jaja, seler, mleko). Kompot wieloowocowy.

 

06.05.2024 poniedziałek

Zupa gulaszowa z ziemniakami (gluten, jaja, seler, mleko). Ryż na mleku z musem truskawkowym  (gluten, jaja, seler, mleko). Kompot owocowy z czarną porzeczką.

OWOCE I DESERY BĘDĄ WYDAWANE W ZALEŻNOŚCI OD KWOTY POSIŁKU

I DOPISYWANE NA BIEŻĄCO