Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu od kilku lat wspiera Fundację Rak`n`Roll. Wygraj Życie, organizując zbiórkę włosów potrzebnych na peruki dla kobiet po chemioterapii. Honorowy patronat nad akcją Daj Włos w Mielcu sprawuje prezydent Jacek Wiśniewski, a jej koordynatorką jest niezmiennie pani Mariola Drewniak.

Rozpoczęta w 2017 roku współpraca z Fundacją przyniosła wspaniałe rezultaty – do tej pory swoje włosy bezinteresownie przekazało już ponad 300 osób, w tym  dzieci, młodzież i dorośli nie tylko z Mielca, ale także z całego powiatu.  W minionym roku blisko 70 osób zdecydowało się na ten szlachetny gest.

16 lutego 2023 roku w SP 6 odbyło się spotkanie, podsumowujące efekty akcji, podczas którego padło wiele słów wdzięczności i uznania dla darczyńców, zakładów fryzjerskich, sponsorów oraz organizatorów całego przedsięwzięcia. Obecna na spotkaniu wiceprezydent Adriana Miłoś skierowała do wszystkich zebranych wzruszające słowa uznania i wdzięczności. W podziękowaniu za bezinteresowną ofiarność darczyńcy otrzymali specjalne certyfikaty, dyplomy oraz upominki od sponsorów, które wręczyła Adriana Miłoś- Zastępca Prezydenta miasta Mielca oraz Mirosława Gorazd- dyrektor MOSiR.

Projekt Daj Włos wspierają mieleckie instytucje, firmy i osoby prywatne. Dziękujemy im z całego serca, a są to: Autopart, Biuro Promocji i Sportu UM Mielca, MOSiR, Starostwo Powiatowe,  Samorządowe Centrum Kultury, Elektromontaż Rzeszów, firma KamGum, Xerima oraz Mariola Drewniak, Dorota Łaz, Natalia Cichoń, Monika Ćwiok, Marzena Rybak, Anna Ryś, Agata Ślęzak, Agnieszka Sierak, Maria Nowakowska, Bernadeta i Łukasz Łazowie. Do grona wspierających akcję dołączył w tym roku utalentowany mielecki wokalista, Kamil Jachyra, który uświetnił spotkanie swym występem. Życzymy mu sukcesów podczas Koncertu Debiutów 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i jesteśmy wdzięczni za piękne chwile z muzyką. Dziękujemy również mieleckim mediom  za pomoc,  dobre słowa i wspaniałe relacje. Należy przypomnieć, iż akcja Daj Włos trwa nadal i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zakłady fryzjerskie ClerTrendy HairFashion ciągle bezinteresownie wykonają usługę ścięcia włosów. Ich wsparcie i poświęcenie są bezcenne.

Dziękując serdecznie wszystkim zaangażowanym w nasz projekt, dedykujemy im pozdrowienia otrzymane od Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie:

Witajcie Kochani! Team Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie! Przesyła Wam kulę pozytywnej energii. Cieszymy się ogromnie, że kolejny rok wspieracie nas w zbiórce włosów na peruki dla kobiet w chorobie onkologicznej. Mieć takich przyjaciół to wielka radość dla nas! Jesteście wielcy! Baaardzo Wam dziękujemy!!!!! Ogromne podziękowania dla pani Marioli Drewniak, która jest jak co rok dobrym duchem waszej cudownej pomocy! Macie wieeelkie serducha! Dużo radochy Wam  życzymy, a ja gorąco Was ściskam Rak'n'Rollowa Kaśka 😍❤.