Dobiegł końca obóz sportowy klas mistrzostwa sportowego w pływaniu. Przez tydzień uczniowie naszej szkoły pod okiem trenerów i opiekunów spędzali czas w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku koło Bochni.

Każdego ranka trenerzy prowadzili gimnastykę na świeżym powietrzu oraz wspólnie  z uczniami biegali na terenie kompleksu. Następnie odbywał się trening na pływalni w Proszówkach. Pierwszego dnia pobytu uczniowie udali się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzili podziemną, multisensoryczną trasę. Rywalizując            w dwóch grupach wykonywali zadania takie jak: cięcie drewna, plecenie lin i ważenie soli. Wędrując labiryntami korytarzy poczuli atmosferę ciężkiej pracy górników oraz poznali bocheńskie legendy.

Kolejne dni w Centrum Aktywnego Wypoczynku wypełnione były przede wszystkim rozrywką na świeżym powietrzu. Uczniowie korzystali z dużego placu zabaw oraz spacerowali licznymi, ogrodowymi alejkami. Ponadto zjeżdżali tyrolką w parku linowym, a także wspinali się po ściance. Brali również udział w lekcji kajakarstwa i łucznictwa oraz jeździli gokartami po profesjonalnym torze wyścigowym. Popołudnia i wieczory spędzali wspólnie z trenerami przy ognisku i grillu, a także rywalizując w potyczkach sportowych przygotowanych przez pracowników ośrodka.

Obóz sportowy w Borku był niesamowitą przygodą, która sprawiła uczniom i ich opiekunom  wiele radości i satysfakcji. Dzięki różnorodnym aktywnościom uczniowie mieli  okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe, integrować się z kolegami i koleżankami oraz cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami.