Na pływalni MOSiR w Mielcu przy ulicy Solskiego 25 maja br. odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12- letnich. W zawodach startowali również uczniowie naszej szkoły z klas IV, V i VI mistrzostwa sportowego.

Indywidualnie medale wywalczyli:

Milena Głaz  – I miejsce stylem motylkowym na dystansie 100 m, II miejsce stylem dowolnym na dystansie 400 m, I miejsce stylem dowolnym na dystansie 100 m, III miejsce stylem zmiennym na dystansie 200m

Kacper Stefaniak  – I miejsce stylem motylkowym na dystansie 100 m, II miejsce stylem grzbietowym na dystansie 200 m, III miejsce stylem dowolnym na dystansie 100 m, I miejsce stylem zmiennym na dystansie 200m.

Drużynowo dwa srebrne medale zdobyły sztafety 4x50m stylem zmiennym w składzie: Milena Głaz , Kacper Stefaniak, Franciszek Kierys  i Szymon Dybski  oraz 4x50m stylem dowolnym w składzie: Milena Głaz, Kacper Stefaniak, Franciszek Kierys i Michał Krajewski.

Jednocześnie odbywały się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat w pływaniu. Indywidualnie medal wywalczyła Patrycja Badyl, zdobywając II miejsce stylem dowolnym na dystansie 50m.

Drużynowo dwa brązowe medale zdobyły sztafety 4x50m stylem zmiennym i 4x50m stylem dowolnym w składzie: Mikołaj Matląg, Mateusz Barczyński, Krzysztof Mika i Szrom Piotr.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów!