W dniu 10.05.2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6  pod opieką pani MARZENY KULIG i pana  IZYDORA INGRAMA wzięli udział w I Powiatowej Spartakiadzie Sportów Obronnych.

Nasza szkoła wystąpiła w składzie: MALWINA SWOBODA [26.9s, 75/150pkt], KRZYSZTOF POMYKAŁA [26.6s, 90/150pkt], JAKUB LATAŁA  [27.5s, 82/150pkt].

W nawiasie przy każdym zawodniku podano czas przebiegnięcia toru przeszkód i ilość zdobytych punków na strzelnicy na 150 możliwych do zdobycia.

Spartakiada Sportów Obronnych została zorganizowana w ramach Europejskiego Dnia Sportu dla klas ósmych w Zespole Szkół im.J. Groszkowskiego.

Każdy uczestnik miał do pokonania sprawnościowy tor przeszkód, w którym biegano po równoważni, przenoszono piłkę lekarską, skakano przez płotki, wykonywano brzuszki z piłką i slalom między pachołkami oraz skakano przez skrzynię. Drugą konkurencją było strzelanie na strzelnicy wirtualnej z repliki karabinka AK – 47.

Celem tych zawodów było przede wszystkim nawiązanie kontaktów między szkołami i ich współpraca, ale również popularyzacja sportów obronnych, poprawa sprawności młodzieży i rywalizacja fair – play.

Po podliczeniu wyników z konkurencji sportowych i strzelectwa wirtualnego nasza szkoła osiągnęła bardzo dobre  IV miejsce, na 11 zgromadzonych drużyn.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki, a zespoły na podium pamiątkowe dyplomy, medale oraz okazałe puchary z rąk Wicedyrektor - mgr Agnieszki Kusak. Po wręczeniu nagród młodzież mogła oglądnąć  stare samochody i motocykle oraz pokaz musztry paradnej i występ zespołu cheerleaderek.