„Bezpieczeństwo na ulicy, w domu, poznanie specyfiki zawodu policjanta”- to temat spotkania, w którym uczestniczyły dzieci z klas pierwszych w ramach zajęć świetlicowych. Prelekcję 20 września br. poprowadziła aspirant Magdalena Skulimowska z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a jej głównym celem było przypomnienie i uświadomienie zagrożeń i zasad bezpieczeństwa dotyczących uczniów, jako użytkowników dróg i chodników, omówienie możliwych niebezpiecznych sytuacji w domu, a także zapoznanie się z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi pracy policjanta.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki profilaktycznej, chętnie odpowiadały na pytania wykazując się dużą świadomością środków ostrożności w różnych sytuacjach. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali odblaski oraz podziękowali za interesujące spotkanie.