Na pływalni Smoczka w Mielcu 13 listopada 2021 r. odbyły się już XVI zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca.

W zawodach uczestniczyło ponad 100 zawodników z 9 klubów z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. W obecności prezydenta miasta Mielca Pana Jacka Wiśniewskiego, wiceprezydenta Pana Pawła Pazdana, dyrektor MOSiR w Mielcu Pani Mirosławy Gorazd i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 Pana Grzegorza Tychanowicza wiele medali, bo aż 78 (w tym 37 złote, 23 srebrne i 18 brązowych) zdobyli pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 6, zwyciężając w klasyfikacji medalowej. Najlepszą zawodniczką w kategorii sportowców 12- letnich została Paulina Gąska uczennica klasy 6e, a najlepszym zawodnikiem wśród juniorów 14- letnich- Adrian Ochalik uczeń klasy 8f. Gratulujemy zawodnikom i trenerom.