Biblioteka i czytelnia

Biblioteka SP6 jest nowoczesną pracownią interdyscyplinarną wspierającą realizację programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły. Początki jej działalności związane są z powstaniem szkoły w latach sześćdziesiątych. Ma bogatą historię utrwaloną na kartach kroniki szkolnej. Nagromadzony przez lata księgozbiór służy kolejnym pokoleniom czytelników.

Od września 2017 roku biblioteka działa w dwóch budynkach. Bibliotekarze w składzie: mgr Małgorzata Augustyn-Rożniał, mgr Barbara Maj  dbają o zasoby i poziom merytoryczny zbiorów. Panie zawsze służą pomocą w doborze literatury, dbają o estetykę księgozbioru, o jego aktualizację, uczą szacunku do słowa pisanego. W czytelni można poczytać czasopisma, przygotować się do lekcji lub odrobić zadania.

Regulamin korzystania przez uczniów z podręczników lub z materiałów edukacyjnych w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu

Godziny pracy biblioteki