Świąteczny szopek czar

Jak co roku w naszej szkole uczniowie biorą udział w konkursie świątecznym zatytułowanym Najładniejsza szopka bożonarodzeniowa. W tym roku dzieci wykonały 29 szopek, które były zaprezentowane w holu szkoły i wprowadzały nas w świąteczny nastrój. Prace bardzo się podobały, były wykonane rożną, często zaskakującą techniką. Dzieci włożyły w wykonanie szopek wiele trudu, a może też pomogli rodzice i dziadkowie. Wszystkie szopki zostały nagrodzone choćby drobnym upominkiem. Jednak spośród nich wyróżniono 4 szopki. Są to szopka nr 1 Agnieszki Skrzypczak z klasy 3d, szopka nr 8 Kacpra Sikora z klasy 3c, szopka nr 9 Iwonki Boryczko z klasy 2e oraz szopka nr 15 Kamila Popiołka. Uczniowie Ci zostały specjalnie nagrodzone paczkami pełnymi słodyczy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Mariola Wiechowska
Anna Woźniak

 

 

Więcej…
 
Warsztaty z programowania i budowy robotów

W dniu 18.12.2012 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty "Tematyka budowy i programowania robotów". Warsztaty zorganizowane zostały przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Promują trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu z możliwością rozwoju swojej kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.

 

 
„W Szóstce o środowisko dbamy i energię oszczędzamy

10.12.2012r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbył się turniej wiedzy dla klas VI pod hasłem:   „W  Szóstce o środowisko dbamy i energię oszczędzamy”. Był to finał akcji promującej oszczędzanie energii elektrycznej, cieplnej i wody, w myśl przysłowia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Uczniowie ,na godzinach wychowawczych, dyskutowali o konieczności oszczędzania energii i o skutkach jej marnotrawienia. Wskazywali jak mogą przyczynić  się do ochrony środowiska, ale też do zmniejszenia opłat za wodę, prąd i ogrzewanie. Swoje obserwacje mogli zaprezentować, biorąc udział w konkursach na plakat nakłaniający do oszczędzania energii, a klasy

Więcej…
 
Będziemy w telewizji!

Dziś 17.12.2012 r. odwiedziła nas ekipa telewizyjna z TVP Rzeszów. Zainteresowanie mediów "szóstka" zawdzięcza wdrażaniu programu Cyfrowa szkoła.

Po przeprowadzeniu wywiadu z panem dyrektorem Grzegorzem Tychanowiczem ekipa z TVP sfilmowała zajęcia uczennic klasy 4e, które po raz pierwszy mogły skorzystać  z nowego sprzętu tj, netbooków z funkcją tabletu.

Jeśli chcecie zobaczyć wrażenia uczniów, koniecznie oglądnijcie program telewizyjny, który odbędzie się dzisiaj w telewizji TVP Rzeszów.

 

http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja/aktualnosci/wideo/1712/9461752

 

Więcej…
 
Mikołajki w I „b”

Dzień 6 grudnia w klasie I „b” był wyjątkowo wesoły i obfitował w niespodzianki. Wszyscy ubrani w „mikołajkowe” czapki z niecierpliwością oczekiwali Świętego Mikołaja. Za oknem zaczął padać śnieg, a gdzieś w oddali dźwięczały dzwonki, toteż wiadomo było, że już, już się zbliża. Podczas radosnego oczekiwania dzieci wykonywały okolicznościowe kolorowanki, rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki. Na początku trzeciej lekcji do klasy przybyli pomocnicy Świętego Mikołaja, ciągnąc na sankach worek pełen prezentów. Obdzielili nimi wszystkie dzieci i panie. Ale to jeszcze nie był koniec niespodzianek. Otóż podczas zajęć teatralnych, odbywających się w SCK, kiedy dzieci były bardzo zajęte, ktoś zapukał do drzwi.  Chyba nikt nie spodziewał się takiego gościa, bo przecież Mikołaj przekazał już wcześniej wszystkim podarunki. Teraz jednak pojawił się osobiście, bo znalazł chwilkę czasu. Pogawędził z dziećmi, wysłuchał piosenek, chwilę pobawił się w kółeczku no i oczywiście wziął udział w sesji fotograficznej. Na koniec rozdał jeszcze słodycze i pospieszył do innych dzieci, które z niecierpliwością na niego oczekiwały.                  M.N.

Więcej…
 
Odebraliśmy ostatnią przesyłkę

 

Dzisiaj tj. środa 12 grudnia kurier przywiózł ostatnią przesyłkę w ramach projektu "Cyfrowa szkoła". Wszyscy pomagaliśmy wnosić paczki. Już wkrótce korzystać będziemy zgodnie z ich  przeznaczeniem.

 

 

 

 

Więcej…
 
II Mikołajkowy Wielobój Sprawnościowy

Już po raz drugi w hali sportowej SP11 spotkało się ponad 60 dziewcząt i chłopców z Akademii Siatkówki (SP 6 Mielec) oraz Piłkarskiego Przedszkola (SMS MIelec) aby rywalizować ze sobą w II Mikołajkowym Wieloboju Sprawnościowym. Te dwie szkółki prowadzą zajęcia dla najmłodszych dzieci mieleckich szkół i przedszkoli. Na pomysł sportowej walki pomiędzy maluchami z obydwu szkółek wpadła przed rokiem prowadząca zajęcia w Akademii Siatkówki Beata Cetnar" Naszym celem jest uatrakcyjnić zajęcia dzieciakom, zintegrować ich, a także nagrodzić ciężką pracę jaką oprócz zabawy muszą wykonać podczas swych zajęć" Ostrej rywalizacji przyglądali się z trybun rodzice oraz zaproszeni goście. W tym roku zwycięstwo przypadło chłopcom, którzy 1 punktem pokonali dziewczynki ale Św. Mikołaj przyszedł z prezentami do wszystkich. Nagrody wręczali: vice Prezydent m. Mielca B. Bieniek oraz dyrektor SP6 G. Tychanowicz. Serdeczne podziękowania dla wszystkich trenerów SMS i Akademii siatkówki oraz dziewcząt klas siatkarskich SP6 za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

 

Więcej…
 
Stajemy do walki z najlepszymi!

 


Grupa dziewcząt trenujących w klasach siatkarskich SP6 wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców w Krakowie. Trwające cztery dni zmagania przyciągnęły 35 drużyn dziewcząt oraz 28 drużyn chłopców z całej Polski. Nasze dziewczęta miały okazję powalczyć z najlepszymi drużynami m.in. z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Kłodzka, Aleksandrowa Łódzkiego i in. Jako jedne z nielicznych reprezentowały szkołę a nie klub sportowy, a pomimo to udało się im wyjść z grupy z drugiego miejsca i w drugim dniu walczyć o miejsca od 1-16.Wygrane 4 mecze i przegrane 2 zapewniły dziewczynkom grę o miejsca 7-12 w trzecim dniu. walczyły dzielnie do końca i pomimo zmęczenia udało się im pokonać drużyny z Kędzierzyna - Koźla, Krakowa, Legionowa i Warszawy , co dało im w rezultacie 9 miejsce w Turnieju." Jest to bardzo dobry wynik i jako jedyna drużyna dziewcząt z Podkarpacia myślę , że godnie reprezentowałyśmy nasz region, nasza drużyna stanowiła wielką niespodziankę dla pozostałych uczestników turnieju.

 

Więcej…
 
Zdrowy uczeń w SP6 - dzień banana

10 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień banana w ramach projektu ''Zdrowy uczeń w SP6 ''. Uczennice klas siatkarskich przygotowały  wyśmienite przekąski do degustacji dla społeczności szkolnej (np. babeczki z bananami , banany w czekoladzie , keks). Został zorganizowany konkurs na najładniejszy plakat. Zwycięzcą została uczennica Aleksandra Lemiech, która otrzymała piłkę do siatkówki. Rewelacyjnie przygotowali się nasi najmłodsi uczniowie z klasy Ib. Na szkolnym telebimie mogliśmy oglądać prezentację o bananie przygotowaną przez Annę Czechowską i Aleksandrę Bryk z klasy VIe.

Uczennice kl. VIe

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia101102103104105106107108109110NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting