W czasie rekolekcji obiady wydawane będa w budynku przy ul. Solskiego 8 w godzinach od 10.30 - 14.00. Proszę zgłaszać nieobecności.         23 marca 2018 r. (piątek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".          
NAUKA ANGIELSKICH SŁÓWEK Z APLIKACJĄ INSTA.LING

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła  do IX edycji programu Insta.Ling dla szkół, w którym uczniowie z klas: 4 f, 4c,4a i 5b, będą przyswajać słówka z  języka angielskiego za pomocą aplikacji. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia. Aplikacji można używać nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i  telefonach komórkowych.  Pozwala ona również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

Więcej…
 
Z wizytą na stadionie piłkarskim

W dniu 4.10.2017r. klasy gimnazjalne - IIag i IIbg udały się na Miejski Stadion w Mielcu. Tam w asyście zawodników klubu sportowego Stali Mielec tj.: Tomasza Libery, Mateusza Cholewiaka i Rafała Drożdżala uczniowie zwiedzili pomieszczenia stadionu, z których korzystają piłkarze. Gimnazjaliści zobaczyli piłkarską szatnię, gabinet odnowy biologicznej, siłownię, klubowy magazyn ze sprzętem. Każdy mógł też wejść na murawę boiska, do strefy rezerwowej czy zasiąść w sektorze VIP. W sali konferencyjnej odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie mogli zadawać pytania. Na koniec niecodziennej wizyty zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Był też czas na rozdawanie autografów. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Anna Gonet i p. Jolanta Wieczerzak.

 

 
Wybory Mistera Szkoły

Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyły się wybory „Mistera Szkoły”. Z grona zgłoszonych przez dziewczynki uczące się w budynku przy ulicy Solskiego kandydatów, najwięcej głosów zdobyli: Jakub Kilian IV b, Kacper Niedbała IV d, Antoni Guzda V e, Karol Nycek VI b i Daniel Stala VI e, którzy znaleźli się w ścisłym finale. Chłopcy walczyli w czterech konkurencjach, wymagających sprytu i pomysłowości. Zwyciężył Kacper Niedbała, zdobywając tytuł „Mistera Szkoły”, drugie miejsce zajął Karol Nycek, a trzecie  Daniel Stala.

 

Więcej…
 
II edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON

Klasy gimnazjalne po raz pierwszy włączyły się w tym roku w II edycję ogólnopolskiej kampanii  BohaterON. Pomysłodawcy tej akcji chcieli zachęcić młodzież , aby uhonorowała uczestników Powstania Warszawskiego, pamiętając  o ich poświęceniu oraz  bohaterstwie. Na specjalnie przygotowanych przez organizatorów  kartkach pojawiły się życzenia, pełne szacunku słowa skierowane do tych, którzy walczyli o stolicę. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią wiele radości ich Adresatom – powiedzieli  uczniowie klasy IIIag i IIbg.  Jak zapewniają organizatorzy kampanii wszystkie kartki mają trafić do uczestników  Powstania Warszawskiego. Akcja pisania kartek odbyła się z inicjatywy nauczyciela polonisty A.Ungeheuer.

 

Więcej…
 
Nowo wyremontowana stołówka dla uczniów

Od dnia 04.10.2017 (środa) obiady dla dzieci uczących się w budynku przy ul. Biernackiego będą wydawane w w/w  budynku podczas dużej przerwy w godzinach  11.30 – do 12.00.
Od tego dnia nastąpi zmiana godzin wydawania posiłków w budynku przy ulicy Solskiego – obiady będą wydawane od 1130 – 1415.

 
Akcja „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” i „Oddaj włos”

To był pracowity, niezwykły i niezapomniany dzień. Po zeszłorocznym sukcesie akcji „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” w naszej szkole 22 września ponownie pojawił się Krew-Bus z RCKiK z Rzeszowa, do którego ustawiła się długa kolejka osób, które bezinteresownie oddały swoją krew. Byli wśród nich uczniowie, nauczyciele, rodzice, sportowcy, policjanci, samorządowcy. Zarejestrowano prawie 100 osób, które oddały łączne około 70 jednostek krwi. Tegoroczną akcję rozpropagowano w całym mieście, a nawet powiecie, stąd tak wielkie zainteresowanie wśród dawców. Pojawiło się bardzo dużo młodzieży z mieleckich szkół średnich w zorganizowanych grupach. Nad całością czuwał personel medyczny z Rzeszowa, wspierany przez służbę medyczną Oddziału Terenowego w Mielcu.

Więcej…
 
Świetlicowe mufinki darem dla dawców krwi.
Po raz kolejny wychowankowie świetlicy wsparli akcję. "Oddaj krew i uratuj czyjeś życie" i " Oddaj włos". Dzieci z klas II i III wykonały wspólnie z paniami A. Łączak, K. Mielnicka, J. Osnowska mufinki czekoladowe, które miały dodać darczyńcom energii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.
Więcej…
 
"Spotkanie z ciekawymi gośćmi"

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze Strażnikami Miejskimi. Pan komendant Arkadiusz Misiak i jego zastępca pan Wiesław Barszcz przeprowadzili pogadankę pod hasłem "Bądź bezpieczny, bądź ostrożny ." Dzieci były bardzo zainteresowane oraz chętnie zadawały pytania naszym gościom.  Na zakończenie wręczono gościom podziękowania i zrobiono wspólne zdjęcie. Spotkanie zorganizowała pani K. Mielnicka

 

Więcej…
 
Ciekawy gość w świetlicy!!!

Przybliżenie wychowankom  świetlicy historii miasta Mielca przez zaproszonego gościa pana Józefa Witka. Pan Józef bardzo interesująco przedstawił dzieciom dzieje miasta wykorzystując do tego prezentację multimedialną oraz ciekawe opowiastki dotyczące Mielca i okolic. Dzieci na zakończenie spotkania wręczyły naszemu gościowi podziękowanie oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting