WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE

Aby podtrzymać świąteczna atmosferę i w radosnym nastroju wkroczyć w okres ferii zimowych w dniu 25 stycznia 2018 r. odbyły się jasełka w języku angielskim. Widowisko zaprezentowali uczniowie klasy 4c, uczęszczający na kółko teatralne z języka angielskiego, pod kierunkiem Bernadetty Szatkowskiej. Uczniowie doskonale opanowali tekst w języku angielskim. Przedstawienie pod tytułem ” Just a Little Christmas” połączone było z prezentacją multimedialną. Młodzi aktorzy przypomnieli wszystkim historię narodzin Jezusa Chrystusa, wcielając się w role Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców i Heroda. Z wizytą przybyli zaproszeni goście, czyli dzieci z grupy III, IV i V z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu.

Więcej…
 
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

24 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Szóstka” gra z orkiestrą już od 1994 roku. Zebrano wówczas 11 mln. starych złotych.  Wtedy to właśnie pełna entuzjazmu i pasji opiekunka samorządu uczniowskiego, Małgorzata Ortyl zmobilizowała całą społeczność szkolną do zbiórki na rzecz chorych dzieci. Od tego czasu odbyło się wiele finałów, a ten entuzjazm i chęć pomagania innym nas nie opuszcza.  Jeśli gra orkiestra, musi być także i dyrygent.

Więcej…
 
Makulatura na misyjne studia

W grudniu przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury włączając się w akcję charytatywną „Makulatura na misyjne studnie”. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Koordynatorem akcji była p. Anna Małodzińska-Witwicka.

 

 
Konkurs na kartkę świąteczną

Tuż przed świętami została rozstrzygnięty„ Konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w j. angielskim i j. niemieckim oraz na ozdobę choinkową”. Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i talentem. W kategorii „Kartka świąteczna” dyplomy i nagrody otrzymali: I miejsce Igor Syper, II miejsce Kacper Sikora, III miejsce Agnieszka Starzec i Konrad Giera. W kategorii „Ozdoba choinkowa” dyplomy i nagrody otrzymali: I miejsce Joanna Juszczyk, II miejsce Igor Syper, III miejsce Angelika Pieróg i Jadwiga Duszkiewicz.

Wszystkim zwycięzcom  gratulujemy. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Bernadetta  Szatkowska i p. Anna Małodzińska-Witwicka

 

Więcej…
 
Bożonarodzeniowe zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych

W okresie przedświątecznym uczniowie klas VII i II gimnazjalnych poznali tradycje bożonarodzeniowe panujące w krajach niemieckojęzycznych, oglądali prezentacje multimedialne, śpiewali kolędy i dekorowali świąteczne pierniki i babeczki. Uczniowie utrwalając nowo poznane słownictwo rozwiązywali quizy i ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i platformy Kahoot. Cykl lekcji świątecznych przeprowadziła p. Anna Małodzińska-Witwicka

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli

Po raz drugi w historii, 6 stycznia 2018 r. ulicami Mielca przeszedł orszak Trzech Króli - z kościoła pw. Ducha Świętego pod Bazylikę Świętego Mateusza. Tam na terenach zielonych Trzej Królowie złożyli pokłon małemu Jezusowi, a później odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu mieleckich zespołów muzycznych. W orszaku udział wzięły setki mielczan, a wśród nich uczniowie naszej szkoły, pod opieką księdza Bartłomieja Musiała i Bernadety Łaz.

Więcej…
 
Zajęcia w czasie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych będą prowadzone zajęcia według poniższego harmonogramu:

Zajęcia sportowo - rekreacyjne (prowadzi p. Beata Czarnota - zapisy w sekretariacie szkoły)

29.01 - 2.02.2018 (godz.900 - 1300)

5.02 - 9.02.2018 (godz. 900 - 1300)

Zajęcia sportowo - rekreacyjne (prowadzi p. Mariola Kobos - zapisy u prowadzącej)

29.01 - 2.02.2018 (godz.900 - 1300)

5.02 - 9.02.2018 (godz. 900 - 1300)

 
Lekcja udzielania pierwszej pomocy

>W dniu 10 stycznia 2018 r. z inicjatywy pana Izydora Ingrama została przeprowadzona w naszej szkole  praktyczna lekcja udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia  poprowadził pan Wojciech Idzior -  ratownik medyczny i kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego.

Lekcja, która odbyła się w ramach dodatkowych zajęć z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa,  miała na celu utrwalenie wiadomości zdobytych przez uczniów na wcześniejszych zajęciach z tego przedmiotu oraz przygotowanie ich do zbliżających się zawodów z pierwszej pomocy.
Więcej…
 
Konkurs „Książkowe Mikołaje”

Uczniowie naszej szkoły z klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP SCK w Mielcu.

I miejsce ex aequo zajęły:Paulina Gąska z kl. 2b i Sonia Płaza z kl. 2b

II miejsce zajęły: Gabrysia Pyrsak z kl.3c i  Magdalena Demidowska z kl.2c

Wyróżnienie otrzymała: Aleksandra Kagan z kl. 3e Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting