SP6 … SZKOŁĄ NA SZEŚĆ! - Dni otwarte w naszej szkole

1 i 2 marca 2018 r. do naszej szkole przybyli wspaniali goście: rodzice wraz z dziećmi, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Celem ich wizyty było zapoznanie się z ofertą edukacyjną naszej placówki oraz ewentualne zapisy do klasy pierwszej. Goście zwiedzali cały budynek, mogli także skorzystać z konsultacji pedagoga, psychologa i logopedy. Dla małych kandydatów na uczniów przygotowano zabawy edukacyjne, plastyczne, sportowe, zabawy z językiem angielskim, tablicą interaktywną, a także pląsy z harcerzami. Największą popularnością cieszyły się zajęcia w sali integracji sensorycznej. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie do naszej szkoły i mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.

red. M.Nowakowska

Więcej…
 

 

 
Pływacy udanie rozpoczęli nowy rok

Świetny start młodych pływaków Międzyszkolnego Klub Sportowy IKAR Mielec i uczniów klasy IV Mistrzostwa Sportowego i klasy V Pływackiej Szkoły Podstawowej 6 w Mielcu podczas Podkarpackiej Lidze Dzieci w Ropczycach.. Po pierwszej rundzie zdobyliśmy 89 punktów i zdecydowanie wyprzedzamy drugi zespół Gryfu Dębica o 29 punktów. Medale i punkty zdobywali:

Więcej…
 
Strzelectwo sportowe - spotkanie szóste

W dniu 24. 02.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w szóstym spotkaniu  Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali uczniowie z klasy IIIa gimnazjum: SEBASTIAN SYMKO [94/100], JAN GURAK [38/100]. W nawiasie przy zawodniku została podana ilość zdobytych przez niego punktów na ilość punktów możliwych do zdobycia. Mimo zimowej i niezbyt sprzyjającej aury, frekwencja na zawodach ligi strzeleckiej po raz kolejny dopisała, a najlepsi  strzelcy mogli uzupełnić punktację o kolejne wyniki. Z zawodników najlepiej strzelał SEBASTIAN SYMKO, który uzyskał 94 pkt na 100 możliwych. Wyniki zawodów strzeleckich można sprawdzać na stronie:

 

 

ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu informuje, że zapisy dzieci do klas pierwszych odbędą się w dniach 1-9 marca 2018 r.

 

W celu bliższego zapoznania się z naszą placówką serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi w dniach 1-2 marca 2018 r. w godz. od 1600 do 1800 do budynku przy ul. Solskiego 8 na Dzień Otwarty pod hasłem: SP6 … SZKOŁĄ NA SZEŚĆ!

OFERUJEMY:

1. Konsultacje specjalistów:

· psychologa – sala nr 27

· pedagoga – sala nr 18

· logopedy – sala nr 103

2.Zabawy dla dzieci:

· z j. angielskim – sala nr 32

· z tablicą interaktywną – sala nr 15

· z harcerzami – holl

· sportowe – sala gimnastyczna

· dotyk i ruch – sala integracji sensorycznej

· edukacyjne – sala nr 102

· plastyczne – sala nr 105

3.Zapisy do odbywają się  drogą elektroniczną. Zapewniamy również fachową pomoc w internetowym zapisie dziecka do klasy pierwszej.

Link do strony logowania (od 1.03.2018 r)

Przewodnik dla rodziców

Uchwała Rady Miejskiej

Zarządzenie Prezydenta Miasta Mielca

4.Zapisy do świetlicy odbywają się od 1.03.2018 do 30.03.2018 roku.

Karta zgłoszenia dziecka

Zasady rekrutacji na rok szkolny 2018/2019

 

PRZYJDŹ!  ZOBACZ!  ZOSTAŃ!

 

Rodzicu, poznaj warunki nauki swojego dziecka.

Materiały promocyjne szkoły:

1.Film: SP 6 - Bo jak nie my to kto?

2.Plakat informacyjny dla rodziców

3.Prezentacja: Co, gdzie i kiedy w "Szóstce"?

4.Nic o nas bez nas - co uczniowie myślą o naszej szkole?

 

 
Spotkania z ciekawymi zawodami

Klasa III ag na godzinie wychowawczej w dniu 19.02.18r. spotkała się z instruktorem tańca Edwinem Ruckim. Pan Edwin jest także instruktorem pływania oraz snowboardu. W trakcie spotkania opowiadał o swojej pracy w szkole tańca, na mieleckim basenie i zachęcał młodzież do rozwijania swoich zainteresowań oraz pasji. Na koniec spotkania zaprezentował i przećwiczył z chętnymi gimnazjalistami kilka kroków dwóch tańców: hip hop i bachaty.

 
Strzelectwo

W dniu 27. 01.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w piątym spotkaniu  Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali uczniowie z klasy IIIa gimnazjum: SEBASTIAN SYMKO [97/100], JAN GURAK [81/100], OLAF HOCHEKER [76/100], JADWIGA DUSZKIEWICZ [91/100]. W nawiasie przy zawodniku została podana ilość zdobytych przez niego punktów na ilość punktów możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
Kronika wydarzeń za I półrocze 2017/2018

Podsumowanie wydarzeń za I półrocze przedstawiamy w krótkim filmie. Naszym uczniom zapewniamy wszechstronne wykształcenie i właściwy rozwój. Każde dziecko może rozwijać swoje zainteresowania i pasje, dlatego stworzyliśmy klasy o profilu sportowym (siatkarskie i pływackie), klasy mistrzostwa sportowego oraz klasy z rozszerzonym językiem angielskim.

Uczymy samodzielności i odpowiedzialności oraz uwrażliwiamy na potrzeby drugiego człowieka m.in poprzez akcje charytatywne. Otaczamy fachową opieką naszych podopiecznych, bo dla nas liczy się każde dziecko. Zapraszamy!

Film - Kronika wydarzeń w szkole

 
Poczta Walentynkowa

Wzorem lat poprzednich zorganizowano w naszej szkole  (przy Biernackiego )  Pocztę Walentynkową. Chętni uczniowie mogli przynieść do biblioteki szkolnej swoje Walentynki i wrzucić do specjalnie przygotowanego pudełka.  Zainteresowanie taką formą przekazywania swojej sympatii było bardzo duże. W dniu św. Walentego czyli 14 lutego  (środa ) uczennice z klasy 2bg – Ola i Oliwia rozdały wrzucone kolorowe Walentynki uczniom i nauczycielom.

 

 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

Cyfrowa szkoła

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting