Powiatowy Konkurs Literacki "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"

Tegorocznej – 13 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” towarzyszyły słowa Jana Pawła II: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, jakim jest wolna ojczyzna”. Zapoczątkowany 13 lat temu konkurs od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Od samego początku konkursowym zmaganiom kibicuje poysłodawczyni konkursu – poseł na Sejm RP p. Krystyna Skowrońska. W tym roku jednak po raz pierwszy został zorganizowany przez naszą szkołę.

Więcej…
 
Strzelectwo sportowe - spotkanie XII podsumowanie

W dniu 10.06.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w XII podsumowującym spotkaniu  Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6  reprezentowali uczniowie klasy III ag JADWIGA DUSZKIEWICZ, która uzyskała 4 punkty na 100 możliwych do zdobycia i JAN GURAK, który w ostatnich zawodach zdobył 23/100. W niedzielne słoneczne przedpołudnie młodzież z klas gimnazjalnych po oddaniu ostatnich liczących się do ligi strzałów, zakończyła zmagania gimnazjalnej Ligi Strzeleckiej. Klasyfikacja końcowa po 12 spotkaniach przedstawia się następująco:

Więcej…
 
,,Kto czyta, nie błądzi"

W środę tj. 13 czerwca odbył się w naszej szkole finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Kto czyta, nie błądzi”. Tegorocznemu konkursowi towarzyszyły słowa naszej poetki Wisławy Szymborskiej, która powiedziała, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła”. W tym roku była to już 14 edycja konkursu, po raz pierwszy jednak konkurs został zorganizowany przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Samorządowego Centrum Kultury - Wypożyczalnią Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Konkurs z pewnością wpisał się już na stałe w zmagania uczniów z Mielca i powiatu mieleckiego. W tym roku w I etapie konkursu wzięło udział 95 uczniów ze szkół mieleckich oraz ze szkół z terenu powiatu mieleckiego.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Matematyczny klas 6.

8 czerwca.2018 w Tuszowie Narodowym wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Matematycznym klas 6. Wśród 10 laureatów są uczennice naszej szkoły:

Wiktoria Klich kl.6e (opiekun T.Pezda) i Anna Martyńska kl.5c (opiekun T.Miąsik). Gratulujemy!
red. A.Mytych
 
Sukcesy z języka angielskiego!

W dniu 11 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów w Miejskim konkursie z Języka Angielskiego. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Olaf Stec klasa 3d – laureat

Kalina Oleszkowicz klasa 3e – finalistka

Opiekun mgr A.Majocha. Gratulujemy!!!

red. A. Majocha

Więcej…
 
FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH”

Na przełomie marca i kwietnia została zorganizowana akcja charytatywna "Podaruj dzieciom uśmiech", której pomysłodawczyniami były Panie Bernadetta Szatkowska i Anna Młodzińska-Witwicka. Celem przedsięwzięcia było wsparcie Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Mielcu. Pomysł zorganizowania zbiórki zrodził się spontanicznie podczas pobytu jednej z  Pań córki na oddziale dziecięcym szpitala. Szybko okazało się, że szpitalna świetlica jest niewystarczająco wyposażona. Tak pojawił się pomysł zbierania rzeczy papierniczych i piśmienniczych. Nawiązałyśmy współpracę z panią ordynator, która była zachwycona pomysłem. Poprosiłyśmy o pomoc rodziców i uczniów. Większość odpowiedziała pozytywnie, dlatego udało się nam zgromadzić wiele rzeczy.

Więcej…
 
W niedzielne popołudnie.

>W niedzielne popołudnie, 3 czerwca 2018 r. uczeń klasy IIbg Igor Syper odebrał dyplom oraz nagrodę za zajęcie I miejsca w drugiej edycji konkursu ogłoszonego przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej „Kultura wsi. Moja kultura”. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z województwa podkarpackiego ze szkól gimnazjalnych i średnich, którzy wcielili się w rolę badaczy współczesnej wsi i używając różnych mediów, opisało ją ze swojej perspektywy. Igor przygotował pod opieką nauczyciela języka polskiego A. Ungeheuer pracę multimedialną poświęconą Andrzejowi Kędziorowi z Toporowa - inżynierowi melioracji, który w 20-leciu międzywojennym uchronił Mielec i okolice od powodzi.

Więcej…
 
Wygrywamy konkurs z programowania robotów.

Uczniowie naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie programowania robotów mBot. Zadaniem uczestników było zaprogramowanie robota w taki sposób, by w jak najkrótszym czasie pokonał trasę od miejsca startu do miejsca mety na macie konkursowej. Podczas przejazdu robot nie mógł opuszczać czarnej linii na macie. Wyjątek stanowił moment gdy robot musiał ominąć przeszkodę znajdującą się na trasie jego przejazdu.

Oto wyniki:

I miejsce – Konrad Giera (SP6)

II miejsce – Paweł Machała (SP6)

III miejsce – Ernest Wojdyła (SP6)

Nagrody wręczał Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego i Zdzisław Nowakowski (CKPIDN).

red. B.Lenartowicz

Więcej…
 
Dziecięca Rada Mielca.

7 czerwca 2017 roku w Urzędzie Miasta Mielca odbyła się XVIII Dziecięca Rada Miejska. Temat tegorocznych obrad brzmiał- „Wolontariat- moda czy potrzeba”. Uczniowie podstawówek mieli możliwość zaprezentowania swoich działań na rzecz potrzebujących. Tradycyjnie jednym z punktów było zadawanie pytań władzom miasta. Pytania świadczyły o dojrzałości młodych radnych i ich dużym zainteresowaniem sprawami społecznymi. XVIII DRM zakończyła się sesją zdjęciową i słodkim poczęstunkiem. Nasza szkoła jest organizatorem wszystkich Rad Dziecięcych. W tym roku obrady prowadziła Wiktoria z VI e.

Mariola Drewniak

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting