Misterium Paschalne


27.03.13r. w naszej szkole zostało wystawione Misterium Paschalne. Uczniowie z klasy 4 f wcielili się w P.Jezusa, Apostołów, żołnierzy, Piłata, św. Weronikę i innych bohaterów Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Zmartwychwstania Pańskiego. Aktorzy z wielkim poświęceniem grali role postaci z Pisma Św. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod kierunkiem p.Alicji Jasińskiej. Marcel z kl. 4f zagrał na altówce a Bartek z kl. 4a  na skrzypcach.

Przedstawienie przygotowała Anna Woźniak i Mariola Wiechowska

 

 

 

Więcej…
 
Konkurs na najładniejszą palmę

Przed Świętami Wielkanocnymi, jak co roku w naszej szkole został zorganizowany "Konkurs na najładniejszą palmę, pisankę lub koszyczek wielkanocny". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Wykonano 67 prac, dowolną techniką, przestrzenną. Zostały one zaprezentowane w formie wystawy w holu szkoły. Spośród dostarczonych eksponatów wyróżniono trzy i szczególnie nagrodzono: I miejsce zajęły Karolina Kulpa i Alicja Wrażeń z klasy IV e, II miejsce - Agnieszka Chrabąszcz z klasy IV a i III miejsce Emilia Forczek z klasy III b. Pozostali uczniowie otrzymali drobny upominek w postaci słodyczy oraz dodatkową ocenę szóstkę lub punkty. Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywność i gratulujemy zwycięzcom. Konkurs przygotowały nauczycielki religii: mgr M. Wiechowska, mgr A. Woźniak i plastyki mgr D. Łaz.

 

M. Wiechowska
Więcej…
 
Spotkanie z psychologiem


W dniu 9 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbędą się spotkania dla rodziców / prawnych opiekunów uczniów/, zainteresowanych problematyką wychowania dzieci, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecka, według następującego harmonogramu:

godz. 1600 – rodzice / prawni opiekunowie/ uczniów klas I – III

godz. 1700 - rodzice / prawni opiekunowie/ uczniów klas IV – VI.

W dniach 10 i 11 kwietnia 2013 r. istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z panią psycholog – szczegóły podczas spotkań.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy.

 

 
Zawody w Ropczycach

W dniu  6.04.2013 r.  odbyły  się  w  Ropczycach  zawody  pływackie  z okazji  10-lecia  klubu  "Fala" Ropczyce.  Startowało  180  zawodników  z  12  klubów, w  trzech  kategoriach  wiekowych;  11, 10 i  9 -latków. Bardzo  dobrze  spisali   się  młodzi  zawodnicy  "Ikara" Mielec jak również przyszli uczniowie IV klasy pływackiej w Szkole podstawowej nr 6.  W  kategorii 9-latków  bezkonkurencyjną  okazała  się  Ala  Divile (złoto  na  50 i 100 m stylem grzbietowym) W  kategorii  10- latków  najlepszymi  byli; Julia Gancarz (złoto  na  50 m st. dowolnym, 50 m st. motylkowym i 100 m st zmiennym), Wiktoria Malec (złoto  na  50 i 100 m st. grzbietowym i srebro  na  200 m st dowolnym), Tatiana Myśliwiec (złoto  na  200 m st. dowolnym ,brąz  na  50 i 100 m st. klasycznym), Emilia Forczek (czwarte  miejsce  na  100 m st. zmiennym), Wiktor Warzecha (czwarte  miejsce  na 100m st. dowolnym), Aleksandra Cwanek (szóste  miejsce  na  100m st klasycznym), Aleksandra Gil (szóste miejsce  na 100 m st dowolnym).

 

Więcej…
 
Baltie - etap wojewódzki rostrzygniety

W dniu 22 marca w CKPiDN w Mielcu odbył się konkurs programistyczny Baltie etap wojewódzki. Eliza Swół (kl. VIF) zajęła 8 miejsce, tuż za nią uplasowała się Weronika Cisińska (kl. VIb). W etapie wojewódzkim udział brali  Maciej Król, Kamil Kużdżał, Wiktoria Solarska, Julia Nowak.

 

 
Sprawdzian klas szóstych


Jesteśmy już po sprawdzianie. We wtorek 4 kwietnia 124 szóstoklasistów naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami egzaminacyjnymi, które sprawdzą, na ile opanowali wiedzę z różnych dziedzin nauki. Trochę przejęci, odświętnie ubrani starali się wypaść jak najlepiej. W tym roku tematem przewodnim było rozważanie na temat sztuki dobrego pisania i mówienia. Sami uczniowie po napisaniu testu twierdzili, że nie był trudny choć trochę pracochłonny. Czekamy więc na wyniki i życzymy, aby były jak najlepsze.

zobacz test i galerię>>
 
Najważniejsze zawody

W dniach 23-24.03.2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Województw w pływaniu Młodzików 12 i 13 lat. W zawodach uczestniczyli młodzi pływacy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, uczniowie klasy VI i V, jednocześnie zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Ikar” Mielec. Były to najważniejsze zawody w sezonie zimowym dla pływaków. W imprezie uczestniczyło 24 zespoły z województw świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

 

W klasyfikacji drużynowej podopieczni trenera Roberta Wieczorka zajęli bardzo dobre trzecie miejsce i z niecierpliwością będą wyczekiwać na ranking ogólnopolski po zestawieniu wszystkich wyników ze wszystkich rozegranych w tych dniach zawodów. Radość jaka towarzyszyła zawodnikom ze zdobycia trzeciego miejsca można zobaczyć na zdjęciach.

 

Więcej…
 
Wojewódzkie konkursy historyczne

Dnia 20 marca 2013 roku odbył się III etap (wojewódzki) ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1882 – 1922”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów.

Anna Zdziebło,( V D) i Mikołaj Żelazko ( VI C) zostali laureatami natomiast Filip Kopera (VI A) wywalczył tytuł finalisty

Ania jest także finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Serdeczne gratulacje!

 
Ogólnoposki Turniej Bezpiczeństwa Ruchu Drogowego

22 maja odbył się finał miejskiego „ Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” Piotr Koceniak, Krzysztof Kobos i Karol Kotula reprezentowali naszą szkołę. Zwycięzcą indywidualnym turnieju został nasz uczeń PIOTR KOCENIAK. Gratulujemy. Opiekunem jest p. Marek Wanic.

 

 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting