19 października o godz. 11 miało miejsce uroczyste odsłonięcie muralu upamiętniającego patronów naszej szkoły- Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę- polskich lotników i pasjonatów lotnictwa, który zginęli 11 września 1932 roku podczas tragedii lotniczej pod Cierlickiem Górnym.

Podczas uroczystości obecni byli:

• Pan pułkownik Piotr Męczyński- dowódca 18- go Pułku Artylerii w Nowej Dębie,
  • Pan major Paweł Żałoba- przedstawiciel Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej,
  • Pan Władysław Ortyl- Marszałek Województwa Podkarpackiego, który to wydarzenie objął Patronatem Honorowym,
  • Pani Wioletta Durda- starszy wizytator z tarnobrzeskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,
  • Zastępca Prezydenta Miasta Mielca- Pani Adriana Miłoś,
  • Pan Mirosław Kapinos- Naczelnik Wydziału Edukacji,
  • Pan Krzysztof Łapa- Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu- Dyrektor naszej szkoły  pan Grzegorz Tychanowicz, panie wicedyrektor- Marzena Rybak oraz Beata Czarnota,
  • Pani Katarzyna Dudek- Demidowska- Prezes Stowarzyszenia Szóstka- Szkoła Marzeń oraz członkowie Stowarzyszenia,
  • Dyrektorzy mieleckich szkół podstawowych oraz sponsorzy, którzy zawsze chętnie wspierają działania szkoły i Stowarzyszenia,
  • Wojciech Rokosz- absolwent naszej szkoły, a przede wszystkim wykonawca muralu,
  • nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły.

Patronat medialny sprawowali: Tygodnik Regionalny Korso, Radio Leliwa, portal internetowy „W cieniu jupiterów”.

Zaproszeni goście przywitani zostali przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz Pieśń Apelową.

Na ręce Dyrektora szkoły, pułkownik Piotr Męczyński przekazał list gratulacyjny od Ministra Obrony Narodowej- pana Mariusza Błaszczaka. Słowa uznania oraz gratulacje wybrzmiały z ust Pana Marszałka Władysława Ortyla oraz Pani wizytator Wioletty Durdy. Natomiast sam wykonawca muralu- Wojciech Rokosz na krótko wrócił wspomnieniami do czasów, kiedy sam zasiadał w ławach „Szóstki”.

W swoim przemówieniu pani Katarzyna Dudek- Demidowska podziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania muralu.

Dla przypomnienia: na przełomie maja i czerwca Stowarzyszenie Sżóstka- Szkoła Marzeń wzięła udział w III edycji konkursu „Mur,ale historia Wojska Polskiego” organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, otrzymując 20 tys. zł dofinansowania na wykonanie patriotycznego muralu. Wśród działań współtowarzyszących temu wydarzeniu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Za sterami samolotu” oraz prelekcja historyczna pana Józefa Witka na temat historii mieleckiego lotnictwa.

Wszystkie działania były współfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.