W dniu 26 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 4c, 5c i 5b wyjechali na szkolną wycieczkę. Najpierw zwiedzili Karpacką Troję w Trzcinicy. Zobaczyli tam oryginalne połączenie tradycyjnej formy skansenu z nowoczesną placówką muzealną, zwiedzili rekonstrukcję wioski otomańskiej z początków epoki brązu oraz wioski słowiańskiej z wczesnego średniowiecza.

Następnie przyjechali do Muzeum Lizaka w Jaśle, w którym wzięli udział w pokazie ręcznego wykonania lizaków. Poszerzyli wiedzę na temat rodzajów cukrów, barwników oraz aromatów. Na zakończenie wycieczki uczniowie wcielili się w kucharzy i własnoręcznie zrobili przepyszną pizzę, którą ze smakiem zjedli. Wszyscy najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do Mielca.

Opiekunami wycieczki były panie: Anna Majocha, Alicja Jasińska i Urszula Tarnawska.