Nasze miasto dołączyło do ogólnopolskiej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, której organizatorem jest miasto Bydgoszcz. Celem tej akcji jest zmobilizowanie mieszkańców miasta do jazdy na rowerze i wykręcenie na nim jak największej ilości km.
Do 21 maja trwa rozgrzewka przed główną akcją. Właściwa rywalizacja odbędzie się od 1 czerwca do 30 czerwca.
Jako szkoła sportowa chcemy wspierać miasto w tej akcji.
Zachęcamy nauczycieli, uczniów, Waszych rodziców, rodzeństwo, znajomych do włączenia się do tej rywalizacji.
Jeśli masz ochotę bawić się z nami, wystarczy:
• Pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta ze sklepu play.
• Założyć własne konto.
• Z menu (w prawym dolnym rogu) wybrać „Rywalizacje”.
• W zakładce „Publiczne” wybrać i dołączyć do: Trening RSP dla miast.
• Wybrać miasto Mielec z listy miast.
• Wybrać rodzaj grupy: Szkoły, a następnie Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu.
I gotowe 
• Jeżdżąc na rowerze włączaj aplikację, która będzie liczyć Twoje km (nie jest wtedy konieczny dostęp do internetu).
W ten sposób dołączysz do „treningu”, a od 1 czerwca dołącz do głównej rywalizacji.
Wykręćmy dla miasta, jako szkoła, jak najwięcej km.
Pamiętajcie, że nasze rowerowe kręcenie to przede wszystkim zabawa i zdrowa, sportowa rywalizacja.
Bo liczy się aktywność.