Nasza szkoła przystępuje do XXIII edycji ,,GÓRY GROSZA”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.

Jest to akcja o charakterze dobroczynnym. Jej celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Wrzucając monety na Górę Grosza umożliwiamy im znalezienie bezpiecznego miejsca, uzyskanie pomocy w codziennej nauce, rozwijanie pasji, talentów, rehabilitację i usamodzielnienie się.
 • Akcja w naszej szkole potrwa do
 28 lutego 2023 r.
 • Zbieramy monety od 1 gr do 5 zł.
 • Zbiórki przeprowadzamy indywidualnie w swoich klasach do samodzielnie wykonanych skarbonek.

Ogolnopolska akcja Góra Grosza ma również charakter konkursu.
Z każdego województwa zostanie bowiem wyłoniona jedna placówka, która zebrała najwyższą kwotę. Spośród wyłonionych placówek zostaną przyznane nagrody.

Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do włączenia się w zbiórkę monet.

Pamiętajmy, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego – w myśl zasady:
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie,
bo razem możemy więcej!

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest:
pani Monika Ćwiok i pani Anna Putaj.