W dniach 24 - 25 października chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w  Żywej lekcji przyrody, podczas której obejrzeli z bliska m.in. straszyki, modliszkę, skorpiona, krocionoga, ptaszniki, aksolotla, traszki, gekona tygrysiego, jaszczurkę scynkę i węże zbożowe.  Nietypowe spotkanie z przyrodą, ze zwierzętami egzotycznymi okazało się bardzo interesujące.

Najbardziej podobała się salamandra meksykańska - aksolotl (znana uczniom z gier komputerowych) i jeden z największych pająków na świecie- ptasznik olbrzymi. Uczniowie zdobyli nową wiedzą na temat budowy tych żywych organizmów, sposobu odżywiania i środowiska życia. Żywa lekcja przyrody była dla nich bardzo cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do odkrywania nowych pasji.  Lekcję zorganizowały: pani Renata Pietrzyk i pani Urszula Tarnawska.