W dniach 9-10 maja uczniowie z klas 7a, 7b i 6e SP 6 w Mielcu pod opieką nauczycieli: Renaty Jaśkiewicz, Agnieszki Bruneckiej, Edyty Cisińskiej i Jolanty Wieczerzak uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, dofinansowanej w ramachPrzedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę”.

W trakcie dwudniowej wycieczki uczniowie odwiedzili Hydropolis (Centrum wiedzy o wodzie), Halę Stulecia, Panoramę Racławicką oraz mieli możliwość podziwiania przepięknej roślinności w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję usłyszeć mnóstwo cennych i ciekawych informacji od przewodnika w trakcie zwiedzania Wrocławia m.in. Ratusza, Rynku czy kamienic,  przy okazji napotykając liczne krasnale. Uczniowie zakończyli wycieczkę wizytą we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, szczególnie zachwycając się Afrykarium.

Program ,,Poznaj Polskę” jest sposobem na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz osiągnięć polskiej nauki. Z pewnością wycieczka do Wrocławia wzbogaciła wiedzę i uatrakcyjniła naszym uczniom codzienną rutynę szkolną. Projekt ministerstwa umożliwił  dużej grupie młodzieży uczestnictwo w tym wyjeździe.

                                                                                                                red. Renata Jaśkiewicz