Cyfrowa szkola


Jestem SMART!. Dzień Technologii w szkole

13 października 2015 r. ogłosiliśmy Dniem Technologii w naszej szkole. Uczniowie  udowodnili, że są SMART! Za zadanie mieli odczytać swoimi smartfonami i tabletami zakodowane informacje. Tym razem były to pytania ułożone przez nauczycieli przyrody. Odpowiedzi na nie należało wysłać mailem  do nauczyciela, za które czeka miła niespodzianka. Ta forma zabawy połączona z nauką wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, co można zobaczyć w galerii zdjęć.

Więcej…
 
Z technologią za pan brat

W związku z rozpoczynającym się tygodniem technologii uczniowie klasy II f rozpoczęli cykl zajęć, których celem będzie pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać tablety w różnych sytuacjach- nie tylko do zabawy ale i do nauki. Pierwszymi zajęciami była lekcja w terenie „W poszukiwaniu jesieni”.

red. M.Pieróg

 

Więcej…
 
Dzień Technologii w SP 6

13 października ogłaszamy Dniem Technologii w SP 6. Przynieście do szkoły swoje smartfony, tablety. Zainstalujcie aplikację code QR. Czeka Was miła niespodzianka. Udowodnimy, że my też jesteśmy SMART! Dlaczego SMART? SMART, czyli:

Sprytny Mobilny Aktywny Rozsądny Technologicznie Zakręcony

- taki właśnie powinien być uczeń nowoczesnej szkoły!

Weź udział w konkursie Jestem Smart, więcej informacji na stronie:

http://www.smart.itwedukacji.pl/idea-konkursu/

 

 
Nietypowa lekcja w Ig

W czwartek 15 stycznia 2015 roku w klasie I g odbyła się nietypowa lekcja z wykorzystaniem przenośnej pracowni multimedialnej. Dzieci z ogromnym zaskoczeniem, a jednocześnie zaangażowaniem poznawały możliwości pracy na tych niezwykle zmodernizowanych i współczesnych urządzeniach. M.M

 
TIK na lekcjach w klasie pierwszej "f".

Od grudnia 2014 roku klasa If z wychowawcą p.Marią Pieróg rozpoczęła cykl zajęć z wykorzystaniem TIK na lekcjach. Na zajęciach wykorzystywana będzie przenośna pracownia multimedialna, którą szkoła otrzymała w ramach projektu"Cyfrowa szkoła". Wykorzystywanie narzędzi TIK podczas zajęć lekcyjnych pozwoli uczniom doskonalić umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, zwiększy kreatywność. Za nami pierwsze lekcje - uczniom bardzo podobała się praca na komputerach z funkcją tabletu.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting