Ogłoszenia
O konkursie plastycznym ,,Gdybym był Świętym Mikołajem’’

W dniach od 7 do16.12. 2015r. na terenie świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Gdybym był/a Świętym Mikołajem”. Celem uczestnictwa dzieci w konkursie było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych oraz odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień.

Więcej…
 
Konkurs Bożonarodzeniowy - tradycją naszej szkoły

Choinka nie od zawsze była symbolem świąt Bożego Narodzenia. Pierwotnie związana była z przedchrześcijańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka. Podobno, w starożytnym Rzymie dekorowano drzewka metalowymi elementami z okazji święta Saturna. Jako drzewko bożonarodzeniowe, pojawiło się w XVI wieku, lecz prawdopodobnie już wcześniej występowało jako rajskie "drzewo dobrego i złego" w misteriach o Adamie i Ewie, wystawianych w wigilię Bożego Narodzenia.

Więcej…
 

 

 

Można odejść na zawsze, by stale być blisko

ks. J.Twardowski

 

 

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Wanica, naszego kolegi, długoletniego nauczyciela i wychowawcy Szkoły Podstawowej nr 6      w Mielcu.

Pozostanie w naszej pamięci jako serdeczny, życzliwy        i ciepły człowiek.

społeczność

Szkoły Podstawowej nr 6

 

 

 

 

 

Drogie koleżanki i koledzy!W dniu 4 stycznia 2016 roku zmarł pan Marek Wanic.
Był bardzo miłym, dowcipnym i niezwykle przez nas lubianym nauczycielem.
Uczył nas techniki i informatyki.
Dzięki jego staraniom zdobycie karty rowerowej było proste.
Pamiętajmy całym sercem o Panu Marku.
Łączymy się w bólu z rodziną.  DZIĘKUJEMY!!!

 

 

 

 

 

 

 


 
Informacja

Istnieje możliwość zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących w czasie przerwy świątecznej tj. w dniach:

· 23 grudnia 2015 r, w godzinach  6.00 – 16.30,

·         24 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 14.00,

·         28 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 16.30,

·         29 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 16.30,

·         30 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 16.30,

·         31 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 14.00

Zainteresowani rodzice uzupełniają wniosek (do pobrania ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły), składają do dyrektora szkoły za pośrednictwem wychowawców klas.

Termin składania wniosków – do 21 grudnia 2015 r.(poniedziałek).

Pobierz wniosek: wniosek

 

 

 
Ogólnopolski Konkurs Artystyczny KLASA ZE SNÓW

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego KLASA ZE SNÓW przeznaczonego dla uczniów (konkurs filmowy) i nauczycieli (konkurs merytoryczny). Wszystkie informacje o konkursie znajdują się pod adresem www.klasazesnow.pl oraz u opiekuna akcji p. Bożeny Lenartowicz. Dla zwycięzców czekają świetne nagrody.

 

Zasady konkursu filmowego
 
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 19 listopada 2015 r. (czwartek) według następującego harmonogramu:

klasy I - III godz. 1700

klasy IV - VI godz. 1800

 
Warsztaty dla rodziców

W dniu 27 listopada 2015 roku o godz. 16.00 w sali nr 17 odbędą się warsztaty dla rodziców /prawnych opiekunów/ uczniów na temat: „Zachowań ryzykownych”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecka. Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy.

red.B.Czarnota

 

 
,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy”, czyli uroczyste pasowanie na ucznia i sportowca

W dniu 20 października 2015 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia i sportowca. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I – Pani Mariola Drewniak oraz pani Barbara Maj. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wiceprezydent miasta Mielca – Jan Myśliwiec oraz przewodniczący Rady Rodziców – Maciej Ochab.

 

Więcej…
 
Spotkanie z psychologiem

W dniu 3 listopada 2015 roku w naszej szkole odbędą się indywidualne spotkania dla rodziców /prawnych opiekunów uczniów/, zainteresowanych problematyką wychowania dzieci na temat: „Asertywności jako czynnika chroniącego w zapobieganiu uzależnieniom”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecka.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy i prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu spotkania  z pedagogiem  szkolnym p.Beatą Czarnotą.

red. Beata Czarnota

 

 
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 21 września 2015 r. (poniedziałek) według następującego harmonogramu:klasy I – III godzina 1600

klasy VI godzina 1700

klasy IV – V godzina 1800

 
Wyprawka szkolna

Rządowy program dofinansowania zakupu podręczników „WYPRAWKA SZKOLNA” obejmuje uczniów klas III, u których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza  574 zł oraz spełniających określone kryterium społeczne, a także uczniów klas III, V, VI posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny. Termin składania wniosków upływa 10 września 2015 r.

Istnieje również możliwość ubiegania się o stypendium i zasiłek szkolny. Stosowny wniosek należy złożyć w terminie od 1 do 15 września 2015 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu.

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting