Ogłoszenia
Seminarium dla rodziców

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW

na bezpłatne seminarium, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 grudnia (poniedziałek), godz. 16.30-18.00, w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mielcu, przy ulicy Wyspiańskiego 6.
Tematem wykładu będzie: "Emocje przyjaciel czy wróg?- jak radzić sobie ze złością, smutkiem, lękiem dziecka".
Zachęcamy do udziału
 
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 5 grudnia 2017 r. (wtorek) w dwóch budynkach Szkoły Podstawowej nr 6  według następującego harmonogramu:

godzina 1630 – kl. I – III – ul. Solskiego 8

godzina 1730 – klasy IV oraz Ve,  VIb,  VId , VIe  – ul. Solskiego 8

godzina 1700 – klasy VII, klasy gimnazjalne oraz Va, Vb, Vc, Vd, Vf, VIa, VIf – ul. Biernackiego 6

 

Po zebraniu rodziców klas III zapraszamy na spotkanie z fotografem, które odbędzie się na sali  gimnastycznej ( ul. Solskiego 8)

 
Ogłaszamy konkurs na projekt "Maskotka szkolna SP 6"

Konkurs trwa od 22 listopada do 08  grudnia 2017 r., a zwycięski projekt zostanie wykorzystany do uszycia maskotki szkoły. Projekt maskotki powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, internet, pisma, ulotki, a przede wszystkim do wykonania w formie przestrzennej. Prace należy wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych. Projekty konkursowe muszą spełniać warunki zawarte w regulaminie konkursu.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie!

Życzymy oryginalnych pomysłów!

Organizator:  p.Monika Ćwiok

 

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz: zgoda na udział w konkursie

 
Informacja dla rodziców

W dniu 14 listopada 2017 roku odbędą się indywidualne spotkania z rodzicami/prawnymi opiekunami uczniów na temat: „Szczęśliwy świat bez uzależnień”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecka.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy po uprzednim ustaleniu terminu

z pedagogami szkolnymi: p. K. Małecką i p. J. Dyką - Szymańską.

red. B.Czarnota

 
„ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY”

W związku z nadchodzącym „Dniem Ziemi”, nasza szkoła przystąpiła do IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY”, realizowanej w ramach międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata 2017”. Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów. Popsute telefony komórkowe są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie, takie jak: kadm i ołów.Zbiórka zużytych telefonów bez baterii w naszej szkole potrwa do 17 listopada 2017 r. Ich stan techniczny nie ma żadnego znaczenia. Nie muszą być one sprawne. Mogą być całkowicie lub częściowo uszkodzone. Regulamin akcji dostępny jest na stronie: www.ekophone.pl.Telefony można oddawać ks. Bartłomiejowi Musiałowi i p. Bernadetcie Łaz.

red. B. Czarnota

 

 
Tydzień Misyjny

>20 października dwa dni przed rozpoczęciem Tygodnia Misyjnego w naszej szkole w budynku przy ulicy Biernackiego ks. Bartłomiej zorganizował dla starszych klas spotkanie z misjonarzem świeckim. Albert jest studentem III roku w Warszawie na Akademii Wojskowej. Podzielił się swoim doświadczeniem misyjnym ze swojego pobytu w Zambii.

 

 

Więcej…
 
TRENING PRÓBNEJ EWAKUACJ

17 października 2017 r. o godz. 1000 w budynkach przy ulicy Solskiego i Biernackiego rozległ się wielokrotny sygnał dźwiękowy. W szkole trwała ewakuacja. Uczniowie pod opieką nauczycieli, przeszli na boiska, wyznaczone jako bezpieczne miejsca zbiórek. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi w szkole procedurami. Nad prawidłowością ewakuacji czuwali strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mielcu, i jak zawsze pan dyrektor Grzegorz Tychanowicz. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia… Ten „egzamin” wszyscy zdali na „szóstkę”.

Ewakuacja wynika z przepisów prawa o ochronie przeciwpożarowej. Jest działaniem prewencyjnym, pozwalającym praktycznie sprawdzić znajomość zasad ewakuacji przez uczniów i pracowników szkoły.

red. B. Czarnota

 

 

 
Nowo wyremontowana stołówka dla uczniów

Od dnia 04.10.2017 (środa) obiady dla dzieci uczących się w budynku przy ul. Biernackiego będą wydawane w w/w  budynku podczas dużej przerwy w godzinach  11.30 – do 12.00.
Od tego dnia nastąpi zmiana godzin wydawania posiłków w budynku przy ulicy Solskiego – obiady będą wydawane od 1130 – 1415.

 
Ankieta- „DO-U-SPO

Prezydent Miasta Mielca zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety przez rodziców uczniów.

Ankieta jest realizowana w ramach programu „DO-U-SPORT”, w którym uczestniczy Urząd Miejski w Mielcu.

 

link: ankieta

 

 
Informacja

16 czerwca 2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu na świetlicy szkolnej będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Rodzice, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki składają  wniosek do wychowawcy klasy do 13 czerwca 2017 r. (wtorek).  Formularz dostępny jest w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły.

pobierz wniosek

 
TRENING PRÓBNEJ EWAKUACJI UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW Z BUDYNKU SZKOŁ

7 czerwca 2017 r. o godz. 1015 w naszej szkole rozległ się wielokrotny sygnał dźwiękowy. Był to alarm wzywający uczniów i pracowników do opuszczenia budynku.

W szkole trwała ewakuacja. Uczniowie pod opieką nauczycieli, przeszli na boisko ze sztucznej trawy, wyznaczone jako bezpieczne miejsce zbiórki. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi w szkole procedurami. Nad prawidłowością ewakuacji czuwali strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mielcu i oczywiście pan dyrektor. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia…

Ewakuacja wynika z przepisów prawa o ochronie przeciwpożarowej. Jest działaniem prewencyjnym, pozwalającym praktycznie sprawdzić znajomość zasad ewakuacji przez uczniów i pracowników szkoły.

 

red. B. Czarnota

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting