Ogłoszenia
Pierwszaki o poszerzonym angielskim

"Czego Jaś się nie nauczy, tego John nie będzie umiał" --Angielski na co dzień- w nauce i zabawie od najmłodszych lat.
Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowana będzie w roku szkolnym 2013/2014  klasa pierwsza z nauką języka angielskiego w stopniu rozszerzonym.
Klasę poprowadzi  mgr Bożena Kosińska - nauczyciel kształcenia zintegrowanego oraz języka angielskiego.
Dzieci w trzyletnim cyklu kształcenie będą miały możliwość nabywania umiejętności językowych poprzez codzienny kontakt z językiem angielskim w ramach  zajęć zintegrowanych: w nauce i zabawie. Program przewiduje również wykorzystywanie w procesie nauczania nowoczesnych technik multimedialnych. Zapisy do klasy o rozszerzonym angielskim odbędą się podczas zapisów do klas pierwszych. Innowacja zakłada skorelowanie elementów języka obcego z treściami wszystkich zajęć zintegrowanych edukacji wczesnoszkolnej. Język angielski będzie więc towarzyszył dzieciom każdego dnia w szkole. . Pomysł projektu innowacyjnego opiera się na założeniach amerykańskiego „Language immersion ”, jako metody nauki języka obcego, która wykorzystuje wrodzone zdolności małych dzieci do przyswajania języka w naturalny, spontaniczny sposób poprzez codzienny kontakt z językiem używanym jako środka porozumiewania się nauczyciela z dziećmi w klasie, wydawania poleceń, instruowania. Podstawowym więc założeniem programu jest nauka języka obcego jako środka służącego do komunikowania się, wyrażania siebie, swoich uczuć, potrzeb.

 
Już wkrótce zagra w naszj szkole..

21 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW


Od poniedziałku 7 stycznia 2013 r. rozpoczynamy w szkole zbiórkę pieniędzyw klasach.
We wtorek i środę (8 i 9 stycznia) będzie niepowtarzalna okazja zakupu wyjątkowych serduszek w cenie 2zł zaopatrzonych w podpisy nauczycieli różnych przedmiotów uczących w klasach 4-6. Uprawniać będą  do zwolnienia z pytania (do wykorzystania jeszcze w tym półroczu). Niespodzianką będzie 10 yokerów z podpisem pana dyrektora Grzegorza Tychanowicza. Jeśli na nie trafisz, sam zadecydujesz, z którego przedmiotu unikniesz pytania.

FINAŁ SZKOLNEJ ZBIÓRKI 11 STYCZNIA 2013 ROKU. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS INNYCH! KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY! SIE MA!!!!!!!!!!!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP 6.

 
Podziękowania dla uczniów

 

 
Warsztaty z programowania i budowy robotów

W dniu 18.12.2012 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty "Tematyka budowy i programowania robotów". Warsztaty zorganizowane zostały przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Promują trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu z możliwością rozwoju swojej kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.

 

 
Nasza gazetka

Strona tytułowa KleksikaZ okazji Światowego Święta Pluszowego Misia ukazał się listopadowy numer pisemka „Kleksik”. Dzieci z klasy I „b” umieściły w nim swoje rysunki, a kl. III „d” zredagowała „Zagadkowo”. W „Kleksiku” znaleźć się mogą Wasze wiersze, opowiadania, rysunki
i ciekawostki z życia szkoły. A może macie własne pomysły na ciekawą gazetkę? Zachęcamy wszystkich do udziału w redagowaniu naszego „Kleksika”. Zbieramy materiały do grudniowego numeru. Możecie je przynosić do biblioteki szkolnej.
MN

 

ps. Dziękujemy p. Marysi Nowakowskiej za wieloletnie wydawanie Kleksika wspólnie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

 

OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ W SZKOLE I W DOMU, NIE BĘDZIESZ SZKODZIŁ PRZY TYM NIKOMU!

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję promującą oszczędzanie energii elektrycznej. W ramach tej akcji planujemy:

- konkursy plastyczne,
- turniej wiedzy na temat sposobów oszczędzana energii,
- niespodzianki dla uczestników.


Organizatorzy:
Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Europejski „Euroszóstka”

 

 

 


Zebrania z rodzicami

 

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6  odbędą się w dniu 14 listopada 2012 r. (środa) wg następującego harmonogramu:

klasy IV - VI - godzina 1600

klasy I - III - godzina 1800

 

 

 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

 


Dzień wolny...

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu informuje, że dzień 11 października 2012 (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych  (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 05.10.2010r.).
Istnieje możliwość udziału uczniów w tym dniu w zajęciach opiekuńczo  -  wychowawczych   w   świetlicy   szkolnej, czynnej  w godzinach 6.30 ? 16.15.
Prosimy o zgłaszanie dzieci, które będą przebywać w świetlicy 11 października do dnia    09.10.2012 r

 

Jubileusz naszej szkoły

 

W bieżącym roku Szkoła Podstawowa nr 6 im. Żwirki i Wigury w Mielcu obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji 10 października 2012 r. odbędzie się w kościele pw. MBNP o godz. 1330 uroczysta Msza św., a o godz. 1500 w budynku szkoły nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz otwarcie wystawy prac uczniowskich o godz. 1530 - 1900.
15 października 2012 r. odbędzie się  uroczysta akademia w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu o godz. 1030 i 1230.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach absolwentów, byłych pracowników dydaktycznych i administracyjnych, a także wszystkich sympatyków naszej szkoły.


Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP6 w Mielcu

 

 


Rok szkolny rozpoczęty?

W poniedziałek, 3 września, podczas uroczystych akademii uczniowie klas 1-6 wraz z wychowawcami zainaugurowali nowy rok szkolny 2012/2013. W 33 oddziałach klasowych (ponad 800 uczniów) będzie uczyć 60 nauczycieli. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani z nadzieją, że ten rok będzie pomyślny uczniowie oczekiwali na pierwsze spotkanie z kolegami z klasy i wychowawcami. Przed nami nowe wyzwania, dlatego życzymy dyrekcji, nauczycielom satysfakcjonującej pracy a uczniom wytrwałości w nauce oraz osiągania jak najlepszych wyników. Powodzenia!

 
« PoczątekPoprzednia111213141516NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting