100 lat niepodległości
Wystawy okolicznościowe "Niepodległość"

Uroczystościom szkolnym z okazji Urodzin Niepodległej, obchodzonym z wielką radością i rozmachem w naszej szkole, które przygotowują uczniów i nauczycieli „Szóstki” do wielkiego święta w dniu 11 listopada 2018 roku towarzyszą spore gabarytami i rozmiarem artystycznym, wystawy prac plastycznych.

Więcej…
 
AKCJA: „BIBLIOTEKA SZKOLNA NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”

Z okazji 100 – lecia niepodległości Polski biblioteka szkolna ogłasza akcję : ”Książka, która pamięta odzyskanie niepodległości przez Polskę”.

Akcja polega na wyszukaniu i przyniesieniu do biblioteki szkolnej starych książek z rokiem wydania jak najbliższym dacie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę po 123 latach niewoli. Osoba, której uda się odszukać książkę wydaną najbliżej 1918 r. może liczyć na nagrodę - niespodziankę. Akcja trwa  do 9 listopada 2018 r. Książki prosimy przynosić w godzinach pracy biblioteki szkolnej. Zapraszamy do udziału w akcji i życzymy owocnych poszukiwań. Wszystkie książki przyniesione przez Was do biblioteki zostaną zwrócone właścicielom!

 
Młodzi piszą … …..

Tegorocznej – 13 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” towarzyszyły słowa Jana Pawła II: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych
i troska o dobro wspólne, jakim jest wolna ojczyzna”.

Zapoczątkowany 13 lat temu konkurs od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Od samego początku konkursowym zmaganiom kibicuje pomysłodawczyni konkursu – poseł na Sejm RP p. Krystyna Skowrońska. W tym roku jednak po raz pierwszy konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu.

Więcej…
 
Program ''Urodziny Niepodległej"

W naszej szkole Program „Urodziny Niepodległej” jest realizowany od stycznia 2018 do grudnia 2018 roku. Jego realizatorami są nauczyciele, społeczność uczniowska, adresatami  zaś uczniowie z klas I – VIII oraz młodzież gimnazjalna. Cykl podjętych działań ma na celu wprowadzenie uczniów w świat wartości znanych Polakom od wielu pokoleń, które zamykają się w trzech słowach: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Podjęte działania mają na celu także kształtowanie szacunku do własnej kultury i języka ojczystego,  przywiązania do symboli narodowych oraz dumy z osiągnięć poprzednich pokoleń. Istotnym elementem będzie zwracanie uwagi na naszą tożsamość narodową, przywiązanie do historii i tradycji narodowych. Planowane działania podjęte w ramach tego programu będą poszerzać wiedzę uczniów, angażować emocje dzieci, młodzieży oraz co bardzo ważne, kształtować postawy  społeczne, obywatelskie (umiejętności kluczowe).

Więcej…
 
Konkurs Pieśni Patriotycznej „Radosna Niepodległość”

15.10.2018 roku w SCK odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Radosna Niepodległość”

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: kategoria klas I-III Maja Woźniak klasa 3a, kategoria klas IV – VI Maja Tomczak klasa 6d, kategorii klas VII, VIII i klasy gim. Wiktoria Kuroń klasa 8b

Maja Woźniak w swojej kategorii zdobyła I miejsce i wystąpi w koncercie laureatów z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów.red. A. Jasińska

Więcej…
 
Posadziliśmy dąb pamięci dla uhonorowania Franciszka Sokoła

18.09.2018 r. w naszej szkole przy ul. Biernackiego odbyła się uroczystość posadzenia dębu im. Franciszka Sokoła.

Franciszek Sokół urodził się we wsi Cyranka, która obecnie jest mieleckim osiedlem. Był sierżantem I Brygady Legionów Polskich, kawalerem Krzyża Niepodległości, w niepodległej Polsce pełnił funkcję Komisarza rządu RP w Gdyni.

Honorowy patronat nad uroczystością objął pan Prezydent miasta Fryderyk Kapinos. Dąb, który posadzono, został przyniesiony przez przedstawicieli Komitetu Obchodu Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Mielcu.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting