Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój
Spotkanie w Sieci z Chrisem Souvlisem – opiekunem grupy z Polsk

Zbliża się październikowy przyjazd do Londynu grupy nauczycieli z SP6, dlatego opiekun grupy pan Chris Souvlis drogą mailową zaprosił nas na spotkanie w Sieci poprzez Skype’a. Dzięki temu 13 września b.r. mieliśmy okazję porozmawiać z panem Souvlisem
o naszym pobycie w Wielkiej Brytanii. Otrzymaliśmy cenne wskazówki dotyczące podróży oraz samego pobytu w Brighton i w Londynie. Pan Souvlis odpowiedział również na nasze pytania dotyczące niektórych szczegółów pobytu w Anglii.

Mamy również nadzieję na rychłe spotkanie i zrealizowanie niezwykle bogatego i ciekawego programu, jaki nam przygotowano już na miejscu. ek

Kurs językowy dla nauczycieli

W ramach realizowanego projektu pt. „Misja i powołanie – rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego” główny nacisk położony jest na podniesienie znajomości językowych nauczycieli oraz poszerzenie wiedzy o Wielkiej Brytanii. 15 nauczycieli przedmiotowych rozpoczęło kurs   pt. „English As a Foreign Language”. Kurs skupi się na słownictwie, konwersacyjnej gramatyce w celu pogłębienia znajomości języka w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się. Część kursu będzie poświęcona także najnowszym trendom w systemie edukacji Wielkiej Brytanii, elementom kultury, polityki i wiedzy o społeczeństwie, z możliwością wizyty w wybranej szkole podczas kursu.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu w terminie 15. 11. 2016 – 14. 05. 2018 realizuje projekt „Misja i powołanie nauczyciela – rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Założenia projektu:

Cyfrowa szkoła