Podsumowanie projektu

„Stowarzyszenie Szóstka – Szkoła Marzeń” od VI – X 2017 roku zrealizowało projekt pt. „Historyczną autostradą – od dawnej do współczesnej Warszawy.”
Na zakończenie tegorocznych wakacji 15 uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 6 wraz z rodzinami  w dniach 31.09-01.09.2017 wyjechali do Warszawy. Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd, aby złożyć hołd poległym konstruktorom i pilotom Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, patronów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu oraz poznać miasto.

Uczniowie poznają miasto od jego najdawniejszych aż do współczesnych czasów - historię, zabytki, nowoczesne budowle i technologie. Głównym założeniem inicjatywy było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci przez ich rodziców i wspólne spędzanie czasu.
W trakcie pobytu w Warszawie dzieci z rodzinami zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, brali udział w przedstawieniu w Planetarium, podziwiali panoramę Warszawy z tarasów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i Pałacu Kultury i Nauki, poznali historię Warszawy przemierzając Trakt Królewski i spacerując ulicami Warszawy. Uczestnicy odwiedzili Łazienki Królewskie i Cmentarz na Powązkach. Poznali miejsce spoczynku patronów swojej szkoły, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.
W dniu 15 października 2017 ramach realizacji projektu jako kontynuację zorganizowano wyjazd do Rzeszowa do teatru Maska na przedstawienie „ Tylko jeden dzień” oraz zwiedzanie muzeum w podziemiach Rynku w Rzeszowie. Zakończeniem projektu była wystawa plastyczna w szkole pt. „ Patron mojej szkoły - wzór do naśladowania”.

Projekt został zrealizowany przy udziale środków finansowych przekazanych w ramach „Akademii Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w  2017 roku.

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting