Wyjście do Centrum Edukacji Nadleśnictwa Mielec

W dniu 24 października klasy gimnazjalne 2ag i 2bg pod opieką wychowawczyń p. J.Wieczerzak i p. A.Gonet odwiedziły Centrum Edukacji Nadleśnictwa Mielec. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży oraz ukazanie efektów ochrony bobra na tym terenie. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne dotyczące lesistości, składu gatunkowego lasów i świata leśnych zwierząt. Poruszony został też temat zapobiegania pożarom lasów oraz właściwego zachowania się w lesie. Uczniowie dowiedzieli się o efektach przejścia trąby powietrznej w sierpniu 2017r. oraz o sposobach usuwania szkód i wykorzystania drewna jako surowca. Następnie młodzież przeszła trasę ścieżki przyrodniczo – ekologicznej „Do Bobra”, która znajduje się na terenach leśnych będących pozostałością po dawnej Puszczy Sandomierskiej. Wyjście zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku i zabawami integracyjnymi.

 

E-dziennik

Filmoteka szkolna

filmoteka.jpg

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting