Projekt Telewizji Polskiej S.A. „iTeatr dla Szkół”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Telewizji Polskiej S.A. „iTeatr dla Szkół”, który realizowany jest od 2012 roku. Projekt ten jest oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji na żywo, realizowanych przy wsparciu ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla. W ramach projektu Teatr, spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Udział szkoły w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Nasi uczniowie klas I – III w dniu 17 X 2017r. obejrzeli spektakl „Księga dżungli” Teatru Arlekin w Łodzi, natomiast 13 XII 2017r. planowana jest transmisja spektaklu „Kopciuszek” z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Koordynatorem projektu iTeatr w naszej szkole jest pani Urszula Kozik.