Nauczyciele z SP6 w Wielkiej Brytanii

W pracy nauczycielskiej dużą rolę odgrywa zdobywanie  nowych doświadczeń oraz szukanie dróg i inspiracji do pracy z młodymi ludźmi, dlatego tak cenny i wartościowy dla grupy 15 nauczycieli z SP6 okazał się wyjazd do Wielkiej Brytanii w ramach projektu ,,Misja i powołanie nauczyciela- rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego’’ współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

 

Podczas dziewięciodniowego wyjazdu, który odbył się na początku października br. pedagodzy z Mielca zwiedzili Brighton -miejscowość nadmorską, typową wieś angielską- Alfriston oraz Londyn. Uczestniczyli w zajęciach, podczas których podnosili kwalifikacje językowe, poznali kulturę i zwyczaje Anglików oraz system edukacyjny Wielkiej Brytanii.

Bardzo wartościowa i cenna  okazała się wizyta w Katolickiej Szkole Podstawowej Św. Williama. Nauczyciele wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, wymienili doświadczenia, porozmawiali z dyrektorem, z dziećmi oraz z rodzicami o systemie edukacyjnym oraz o codzienności angielskiej szkoły. Uczestnicy projektu zwiedzili też znane muzea londyńskie, w których zobaczyli m.in. dzieła najsłynniejszych artystów. Podczas spacerów po stolicy podziwiali też architekturę miasta tętniącego życiem.

Z całą pewnością program wyjazdu do Wielkiej Brytanii był przygotowany profesjonalnie i został dostosowany do oczekiwań uczestników. Pozostanie zatem na długo w pamięci, a doświadczenia wykorzystane w  pracy w polskiej szkole. ek

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting