Akcja „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” i „Oddaj włos”

To był pracowity, niezwykły i niezapomniany dzień. Po zeszłorocznym sukcesie akcji „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” w naszej szkole 22 września ponownie pojawił się Krew-Bus z RCKiK z Rzeszowa, do którego ustawiła się długa kolejka osób, które bezinteresownie oddały swoją krew. Byli wśród nich uczniowie, nauczyciele, rodzice, sportowcy, policjanci, samorządowcy. Zarejestrowano prawie 100 osób, które oddały łączne około 70 jednostek krwi. Tegoroczną akcję rozpropagowano w całym mieście, a nawet powiecie, stąd tak wielkie zainteresowanie wśród dawców. Pojawiło się bardzo dużo młodzieży z mieleckich szkół średnich w zorganizowanych grupach. Nad całością czuwał personel medyczny z Rzeszowa, wspierany przez służbę medyczną Oddziału Terenowego w Mielcu.

 

Równolegle w zakładzie fryzjerskim „Diana” przeprowadzono akcję „Oddaj włos”, podczas której ok. 30 osób podarowało swoje włosy fundacji zajmującej się wytwarzaniem peruk dla chorych na nowotwory. Ta akcja jeszcze się nie skończyła, a po relacji w ogólnopolskich mediach ciągle jeszcze nadchodzą przesyłki ze ściętymi włosami od osób z różnych stron Polski.

Projekt „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” i „Oddaj włos” okazał się wielkim sukcesem, kolejny raz uświadamiając wszystkim, jak ważna jest postawa tych, którzy bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi, ratując ich życie, a bank krwi wzbogacił się
w zapasy tego bezcennego skarbu. Przypomnieć należy, że jego pomysłodawczynią sercem
i mózgiem jest pani Grażyna Kagan, matka jednej z uczennic SP 6, honorowy dawca krwi, która z determinacją i ogromnym zaangażowaniem zajęła się organizacją całości, zarażając entuzjazmem i porywając do działania tak wiele osób. Koordynatorem z ramienia szkoły była pani Mariola Drewniak-opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wspierana przez dyrekcję i panią Elżbietę Kwiecień. Do pomocy włączyli się także uczniowie, nauczyciele, personel szkoły i rodzice.

Natomiast w klasach, odbywały się pogadanki na temat bezcennego znaczenia krwiodawstwa w ratowaniu ludzkiego życia, a młodsi uczniowie realizowali projekt „Dzieci nie jedzą śmieci”, który miał na celu propagowanie zdrowego odżywiania. Dzieci sporządzały surówki, sałatki, kanapki, wykonywały prace plastyczne i świetnie bawiły się pląsając pod okiem starszych koleżanek, harcerek ZHR. Odbyły się także lekcje zdrowego żywienia, przeprowadzone przez dietetyczki.

Dziękujemy wszystkim za duchowe i finansowe wsparcie naszej akcji.

 

 

 

E-dziennik

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

Cyfrowa szkoła

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting