Nasi przyszli poeci i pisarze

Piszą nie tylko na potrzeby konkursów literackich, piszą, bo jak sami twierdzą, sprawia im to przyjemność i satysfakcję. Dzięki wyobraźni tworzą własne historie, baśnie, opowiadania czy wiersze. Czasem ich opowieść urasta nawet do miary książeczki, którą z powodzeniem można by wydać, gdyż przepięknie ilustrują swoje historie.

Biorą też udział w konkursach, nie boją się pokazać swojej dziecięcej twórczości innym, choć wiedzą, że przecież nie zawsze zostaną docenieni. To oni być może nasi przyszli poeci lub pisarze, doświadczenie zbierają już teraz w murach szkoły podstawowej. to: Aleksandra Milik z 6d, Kornelia Madycka z 4b, Marika Buczek z 6c, Mario Średziński z 6c, Natalia Karmelita z 4c, Kacper Łopata z 4c, Sonia Zuba z 4c oraz Amelia Zygadło z 4c .

Co nas cieszy, osiągają też sukcesy. Mario Średziński już po raz drugi uzyskał tytuł laureata w Powiatowym Konkursie Literackim ,, Tu wszędzie jest moja Ojczyzna'' za wiersz, który napisał i w nagrodę pojedzie we wrześniu na wycieczkę do Warszawy. Jego młodsza koleżanka z 4b Kornelia Madycka w tymże konkursie zdobyła wyróżnienie i nagrodę książkową. Kornelia zdobyła też wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie DziennikarskimMoja mała Ojczyznaprzeprowadź wywiad z dziadkiem. Zaś Aleksandra Milik napisała wiersz o przyjaźni, za który otrzymała 1. miejsce w szkolnym konkursie literackim. Gratulujemy i życzymy pomysłów na kolejne niezwykle historie. red. ek

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting