Wycieczka religijna – coś dla ducha!

22 maja uczniowie z klas 6c i 4a, wraz z opiekunami: p.M.Ćwiok, p.D.Łaz i ks. A.Bajorkiem, udali się do Sanktuarium Matki BożejSalentyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette. Obiektem szczególnej czci jest figura Matki Bożej Plączącej . Dzieci spacerowały z panią przewodnik po placu sanktuaryjnym , gdzie rozmieszczone są kapliczki tajemnic różańcowych, stacje drogi krzyżowej i trzy figury Matki Bożej ukazujące  Jej objawienie dwojgu dzieciom: 11 letniemu Maksyminowi i 15letniej Melanii. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej przed łaskami słynącej Figury Pięknej Pani, modląc się o pokutę i nawrócenie dla grzeszników.

Ponadto dzieci obejrzały film z orędziem Maryi z La Salette , wysłuchały historii bazyliki i figury MB. W autokarze panowała radosna atmosfera, przy dźwiękach gitary dzieci wraz z ks.Andrzejem śpiewały piosenki religijne. Wycieczka do Dębowca – to był czas  na wspólną modlitwę, radość i przeżycia duchowe! Organizatorem wycieczki była pani katechetka B.Mądro

Red. M. Ćwiok

 

 

 

 

 

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting