W dniu 13.11.  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w której wzięli udział:  dyrektor szkoły p. Grzegorz Tychanowicz, wicedyrektor p. Beata Czarnota, przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Dudek-Demidowska, uczniowie klas 1-8, oddziału przygotowawczego oraz nauczyciele.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas 5b i 8b pod kierunkiem wychowawców: p. Joanny Gil i p. Marka Haptasia. Wierszem i piosenką opowiedzieli  dzieje walki o niepodległość naszej Ojczyzny w XIX/XX wieku. Urozmaiceniem występu były scenki przybliżające historię powstania polskich symboli narodowych: godła oraz hymnu. Wszyscy uczestnicy apelu chętnie włączali się w śpiew pieśni patriotycznych przygotowany przez nauczycielkę muzyki, p. Alicję Jasińską  z uczniami klas 5b, 8b oraz 6b. Zwieńczeniem spotkania było przemówienie dyrektora szkoły, który podkreślił znaczenie wolności w dziejach naszego narodu. Po skończonej uroczystości wszyscy w podniosłych nastrojach udali się do sal na pozostałe lekcje.

Red. J. Gil