26 września 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem „Ci, którzy rozdali życie…” , które nawiązywało do poświęcenia oraz ofiary życia Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi, a także innych Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej.

W związku z tym mieliśmy zaszczyt gościć księdza doktora Witolda Burdę - postulatora Procesu Beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów oraz historyka i dyrektora Muzeum Regionalnego w Mielcu – Jerzego Skrzypczaka, którzy opowiedzieli nam o heroicznym życiu rodziny Ulmów oraz o historii procesu beatyfikacyjnego.

Podczas spotkania przedstawiciele naszej szkoły: Panie wicedyrektor Marzena Rybak

i Pani Beata Czarnota, a takżezaproszeni goście wzięli udział w akcji „Po owocach ich poznacie”,

celem której było zasadzenie na placu szkoły sadzonki jabłoni, która ma upamiętniać takie rodziny jak Ulmowie, ale także innych Polaków, którzy pomagali Żydom przetrwać dramat wojny.

red. N. Cichoń