MAMY TO I OFICJALNIE MOŻEMY PODZIELIĆ SIĘ Z WAMI TĄ WIADOMOŚCIĄ… na mieleckiej „Szóstce” pojawi się mural. 19 czerwca 2023 r. Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło wyniki otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. Mur,ale historia Wojska Polskiego"

Z ogromną radością informujemy, że wśród 52 ofert znalazła się oferta złożona przez Stowarzyszenie Szóstka - Szkoła Marzeń.

Inicjatorem i pomysłodawczynią powstania muralu na budynku naszej szkoły była nauczycielka języka polskiego- pani Angelika Rybak- Pietryka która wraz z Prezes Stowarzyszenia Katarzyną Dudek-Demidowską oraz główną księgową naszej szkoły- panią Agnieszką Sierak przygotowały ofertę konkursową.

17 sierpnia 2023 r. w obecności dyrektora szkoły- pana Grzegorza Tychanowicza została podpisana stosowna umowa z Ministerstwem Obrony Narodowej, w ramach której Stowarzyszenie Szóstka - Szkoła Marzeń otrzymało dofinansowanie w kwocie
20 000 zł na wykonanie muralu upamiętniającego historię Wojska Polskiego.

CO BĘDZIE PRZEDSTAWIAŁ MURAL?

Mural będzie znajdował się na jednej ze ścian budynku i będzie ukazywał historię mieleckiego lotnictwa oraz patronów szkoły- Franciszka Żwirkę oraz Stanisława Wigurę.

KTO BĘDZIE WYKONAWCĄ MURALU?

Niezmiernie cieszymy się, że współpracy z nami podjął się absolwent naszej szkoły Wojciech Rokosz- autor wielu murali znajdujących się na ścianach wielu polskich miast.

PATRONAT HONOROWY

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Władysława Ortyla- Marszałka Województwa Podkarpackiego, który objął nasze przedsięwzięcie Patronatem Honorowym. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

WIĘCEJ INFORMACJI JUŻ WKRÓTCE.

A przygotowany przez pana Wojciecha Rokosza projekt muralu niech na jeszcze krótki czas zostanie tajemnicą