Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Strażackim „ Zapobiegamy pożarom” pod hasłem: „ Strażacy chronią lasy, lasy chronią klimat”.

W szkolnym etapie konkursu, który odbył się w listopadzie 2022 wzięło udział 3 uczniów z klas 1-3,  15 uczniów z klas 4-6 i 4 uczniów z klas 7-8.  Spośród 23 prac zostało wybranych 9, których autorzy reprezentowali naszą szkołę w etapie miejskim.

2 uczniów przeszło pomyślnie etap miejski  zostając jego laureatami. 7 lutego 2023 r.  Szymon Toczek z klasy 4a oraz Aleksandra Kagan z klasy 8e uczestniczyli w  uroczystości wręczenia nagród.  Spotkanie nagrodzonych odbyło się w siedzibie OSP Mielec przy ul. Kilińskiego. Miło nam poinformować, że Ola zajęła I miejsce  w kategorii klas 7-8, natomiast Szymon – III miejsce w kategorii klas 4-6. Tym samym przeszli do etapu powiatowego, którego podsumowanie odbyło się 15 marca. Ich prace znalazły się wśród 148 innych.  Jesteśmy dumni, że Ola i Szymon reprezentowali naszą szkołę na tym etapie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom składamy serdeczne gratulacje!