W sobotę 11 marca br. na pływalni w Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu w kategorii dzieci 11-letnich.  W zawodach wzięło udział 145 zawodników z 17. klubów. Zawodnicy MKS Ikar Mielec zdobyli w tych zawodach 9 medali z czego 5 medali wywalczyli uczniowie klasy IV c naszej szkoły.

Franciszek Kierys zdobył cztery medale, jeden złoty i trzy srebrne.                                                                                       Tytuł mistrza okręgu wywalczył na 100 m stylem dowolnym /czas: 1.18,73/. Trzykrotnie stawał na drugim miejscu podium na: 50 i 200 m stylem dowolnym /czasy odpowiednio: 0.34,62 i 2.51,18/ oraz na 100 m stylem zmiennym /czas: 1.31,78/.

Milena Głaz zdobyła brązowy medal na 50 m stylem motylkowym /czas: 0.40,52/ . Zajęła także 4. miejsce na 200 m stylem dowolnym oraz 5. miejsce na 50 m tym samym stylem i 100 m stylem zmiennym.

Patryk Barczyński zajął 8. miejsce na 50 m stylem motylkowym i 9. miejsce na 200 m stylem klasycznym.

Antoni Kopera - 13. Miejsce na 100 m stylem klasycznym i 14. miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Maksymilian Witowski - 13. miejsce na 100 m stylem grzbietowym i 18. miejsce na 100 m stylem dowolnym.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi sukcesów.