W tegorocznych zawodach Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych w Lesznie brali udział uczniowie naszej szkoły Franciszek Żmuda z klasy 8e, Krzysztof Pomykała z klasy 7b oraz nasz absolwent Alex Sadowy. Chłopcy zdobyli 4 medale

Alex Sadowy zdobył I miejsce S6A, Franciszek Żmuda - II miejsce S6A i II miejsce S3A, a Krzysztof Pomykała - II miejsce S5B.

Po ceremonii medalowej została wyłoniona reprezentacja kraju na Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych w Serbii. Bardzo  cieszymy się, że w jej skład weszli: Alex Sadowy i Franciszek Żmuda. Na Mistrzostwach Europy chłopcy osiągnęli bardzo dobre wyniki: Franciszek Żmuda zajął II miejsce indywidualnie lotem na 374 m, Alex Sadowy drużynowo zdobył złoty medal w konkurencji modeli rakiet z taśmą hamującą S6A i srebrny w konkurencji modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów w tak niebanalnej pasji.