W dniu 11.06.2022r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w piątym, podsumowującym spotkaniu  VII Edycji Ligi Strzeleckiej.

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali uczniowie z klasy VIII „a”  JAKUB KOCZAJ [60/100], WIKTOR ŹRÓDŁO [32/100],MAKSYMILIAN CIEŚLA [35/100], z klasy VIII „b” FABIAN RAJZER [54/100], CEZARY KAPINOS [44/100], z klasy VIII „c” KAMIL RYŻAK [ 38/100],KACPER BŁASZCZYK [10/100], z klasy VIII „d” KRZYSZTOF TOMCZYK [34/100], EMILIA WRAŻEŃ [45/100],NATALIA CZAJKOWSKA [11/100], z klasy VIII „e” JAKUB POMYKAŁA [58/100], z klasy VIII „f” BARTOSZ LIPIŃSKI [55/100], ADRIAN OCHALIK [70/100], ZUZANNA ORTYL [41/100], GABIELA GIL [6/100], KAROL GŁAZ [27/100], FILIP BLICHARZ [44/100].

W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Ostatnie podsumowujące spotkanie strzeleckie było również zmaganiem w  części praktycznej. Ten pojedynek miał wpływ na ostateczną punktację w lidze.

Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik w piątym spotkaniu uzyskał ADRIAN OCHALIK [ 70pkt na 100 możliwych], II miejsce zajął natomiast JAKUB KOCZAJ, który uzyskał 60 pkt na 100 możliwych], a na III miejscu znalazł się JAKUB POMYKAŁA uzyskując 58 pkt  na 100 możliwych].

Podsumowując wszystkie spotkania w rywalizacji strzeleckiej, należy powiedzieć, że tak jak w każdej dyscyplinie sportowej bardzo ważna jest tez i tutaj systematyczność ćwiczeń.

Dlatego też generalna punktacja była uwarunkowana przede wszystkim systematycznością. Za to właśnie oraz ilość zgromadzonych punktów zostały przyznane miejsca w punktacji generalnej, które przedstawiają się następująco: I miejsce BARTOSZ LIPIŃSKI  z SP6, II miejsce ZUZANNA ORTYL  z SP6, III miejsce MARTYNA STANISZEWSKA  z SP1.

Na koniec organizatorzy podsumowali zmagania strzelców, wręczyli pamiątkowe dyplomy, gadżety, słodycze i nagrody rzeczowe ufundowane przez UKS "SOKÓŁ” działający przy SP2  w Mielcu, firmę Husqvarna, firmę produkcyjną pana Tomasza Misiaka, Klub Strzelecki i Kolekcjonerów Broni „Ogniomistrz” z LOK Mielec. Wśród  sponsorów zawodów należy przede wszystkim wymienić Pana Wojciecha Ortyla z Zakładu Metalowego w Ławnicy oraz Radę Rodziców z SP6 w Mielcu, którzy przekazali wsparcie finansowe na zakup amunicji.

Młodzież, która zajęła miejsca na podium w generalnej punktacji ligi, w nagrodę miała również możliwość strzelania pod opieką instruktora z pistoletu Glauberyt, kaliber 9mm oraz ze strzelby i pistoletu Glock.

Wszystkie wymienione powyżej jednostki sponsorujące kolejną już edycję ligi wyraziły chęć dalszego wspierania w organizowaniu takich zawodów w kolejnych latach.