Osiągnięcie Kamili

Miło nam poinformować o osiągnięciu uczennicy z klasy VIII a – Kamili Wrażeń, która wzięła udział w konkursie  "Osobistości Pogranicza". Konkurs swym zasięgiem objął Polskę (tzw. Ścianę Wschodnią), Białoruś oraz Ukrainę i przeznaczony był dla młodzieży zamieszkującej te tereny. Zadaniem uczestników było zwrócenie uwagi na wybitne osobowości, które wniosły niezwykły wkład w historię i kulturę lub miały znaczący wpływ na obszar Pogranicza poprzez swoje życie i prowadzoną działalność. Konkurs polegał na napisaniu utworu literackiego w różnorodnej formie prezentującego oryginalne, kreatywne podejście do tematu. Na konkurs nadesłano 63 prace ze wszystkich trzech krajów. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, a najstarszy "nastolatek" - lat 30. Kamila zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 14 – 15 lat. Swoją pracę - wiersz -poświęciła Zofii Strzałkowskiej - kobiecie niezwykłej, która w latach 20 – tych prowadziła we Lwowie nowoczesną szkołę dla dziewcząt - Zakłady Naukowe im. Zofii Strzałkowskiej. Uczennicę do konkursu przygotowała A. Ungeheuer.

 

Red. A.Ungeheuer

  

 

Wywiadówka24

Dziennik nauczyciela

Nauczanie zdalne

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting