Zakończenie projektu czytelniczego " Z Lassem i Mają tropimy złodziei"
czcionka

Od października 2020 r. do marca 2021 r. w 6. grupie Świetlicowej we współpracy z biblioteką szkolną pod kierunkiem pań: J. Gil i J. Osnowskiej realizowany był projekt czytelniczy pt. „ Z Lassem i Mają tropimy złodziei” na podstawie serii książek „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” M. Widmarka. Raz w tygodniu odbywały się spotkania z bibliotekarką. Podczas spotkań oraz zajęć świetlicowych uczniowie  z zainteresowaniem śledzili losy swoich rówieśników, którzy z powodzeniem rozwiązywali trudne zagadki kryminalne.

Pod okiem wychowawcy – pani J. Osnowskiej uczniowie z klas 3b i 3c przygotowali przedstawienie pt. „Tajemnica diamentów” na podstawie powieści, którego premiera odbyła się 2 marca w szkolnej świetlicy. Mali aktorzy z opiekunem przygotowali dekoracje i rekwizyty, wspaniale wcielili się w role bohaterów książki. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy i wykazali się dużą znajomością treści  kolejnych pozycji z serii M. Widmarka.  Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Praca przy realizacji projektu dała uczniom i nauczycielom wiele radości i satysfakcji.

Red. J. Gil, J. Osnowska

 

E-dziennik

Rekrutacja 2021/2022

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting