Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
czcionka

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem na lata 2016-2020 w celu poprawy stanu czytelnictwa  w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Dzięki niemu nasza szkoła w roku 2020 uzyskała wsparcie finansowe na zakup 889 nowości książkowych, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki.

W związku z zakwalifikowaniem się naszej placówki do programu już od maja do 21 grudnia 2020 r. były realizowane przez szkołę kolejne zadania mające  na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży. Szczegółowe sprawozdanie z tych działań można znaleźć w załączniku poniżej.

Dziękujemy bardzo wychowawcom klas, nauczycielom świetlicy oraz uczniom i rodzicom za zaangażowanie w realizację tych działań.

Red. J. Gil

Sprawozdanie z NPRCZ

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2021/2022

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting