Dobre zakończenie sezonu 2020 dla zawodników Ikara Mielec
czcionka

Dobrymi wynikami, rekordami życiowymi i wysokimi miejscami w Polsce zakończyli sezon 2020 młodzi pływacy IKARA Mielec. W tydzień po udanych występach swoich kolegów w dniach 18-20 grudnia br. 14- letni zawodnicy debiutowali na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mimo pandemii na zawodach wystartowało 578 zawodników z 146 klubów. Oto najlepsi:

Zuzanna Zielińska:

-poprawiła swój rekord życiowy na dystansie 400 m stylem zmiennym o 12 sekund i zajęła 9. miejsce z czasem 5:27,31

-10. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym z bardzo dobrym rekordem życiowym 2:34,90

-32. miejsce na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:11,80.

Maja Indyk, specjalizująca się w stylu dowolnym:

-26. miejsce na 800 m z czasem 10:40,44

-49. miejsce na 400 m z wynikiem 5:16,50

-44. miejsce na 200 m z czasem 2:30,97.

Szymon Muras, próbujący swoich sił w stylu grzbietowym:

-39. miejsce na dystansie 200 m z czasem 2:32,42

-w stylu klasycznym na takim samym dystansie wywalczył 43. miejsce z czasem 2:52,08

-59. miejsce na dystansie połowę krótszym z czasem 1:20,43.

13- letni zawodnicy zakończyli sezon startem w Oświęcimiu 19 grudnia br., uczestniczyli w zawodach „Bijemy rekordy pod patronatem Pawła Korzeniowskiego”. Bardzo dobrze spisali się na dystansie 100 m stylem klasycznym. Mikołaj Wilk zajął II miejsce, a jego wynik jest trzecim wynikiem w Polsce na tym dystansie, zaś Karol Głaz III miejsce, a jego wynik jest dziewiąty w Polsce.

Tuż za podium na 4. miejscu uplasował się Adrian Ochalik w wyścigu na 50 m stylem dowolnym. W zawodach startowały również Milena Berezak i Gabriela Lachowska, zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe. Gratulujemy młodym sportowcom i trenerom udanego sezonu.