Nauczanie zdalne dla uczniów klas I - VIII od 9 listopada 2020 r.               
Jubileuszowa sesja Dziecięcej Rady Miejskiej
czcionka

4 czerwca 2020 r. odbyła się już po raz dwudziesty organizowana przez naszą  szkołę Dziecięca Rada Miejska, która zwoływana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku wyjątkowa,  bowiem z uwagi na panującą pandemią koronawirusa, w formie wirtualnej. Wyjątkowa także ze względu na 30 rocznicę pierwszych, demokratycznych wyborów samorządowych i 31 parlamentarnych, a także 550 rocznicę lokacji naszego miasta. Wspominali o tym w swoich wystąpieniach włodarze naszego miasta, nazywając spotkanie „wyjątkową sesją” i „świętem demokracji”.

 

Uroczystego otwarcia sesji dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek. W swoim wystąpieniu nawiązał do wspomnianych rocznic, powitał zebranych i podziękował za poprzednie lata pracy.  Następnie przekazał przewodnictwo Szymonowi Markulisowi,  przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, który sprawnie poprowadził obrady.

Słowa powitania do zebranych skierował  także Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, który między innymi podziękował Marioli Drewniak i innym organizatorom, za dwudziestoletnią pracę. Szczególnie za to, jak powiedział: „Że mobilizujecie młodzież do tego, aby uczyć się samorządności,  żeby mierzyć się z samorządnością (….) współdecydować o naszym mieście.” Nawiązał także do roli techniki, komunikatorów, mediów społecznościowych, dzięki którym w tak trudnych czasach,  spotkania, narady, a także nauczanie jest możliwe. Prezydent przyznał, że z niecierpliwością czeka na pytania młodych radnych, na ich pomysły i propozycje. Zanim jednak one padły, Martyna Przybyło przedstawiła wyniki Międzyszkolnego Konkursu  „Moje miasto Mielec w Minecraft”.

Pytania przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych okazały się  niezwykle interesujące, a ich zakres bardzo szeroki.  Dotyczyły inwestycji, sportu, życia społeczno-kulturalnego, infrastruktury szkół, bezpieczeństwa, miejsc rekreacji. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że np. nowa hala sportowa będzie najszybciej dostępna w połowie roku 2022, że basen kryty zostanie otwarty dla pływających 12 czerwca, a na odkryty należy jeszcze poczekać, że z  okazji 550 rocznicy lokacji miasta odbędą się wystawy, publikacje, konferencje naukowe,  realizacja teledysku, filmu, że podczas wakacji będzie realizowany projekt „Wakacje w mieście”.  Młodzi poruszali sprawy remontów boisk sportowych, ulic, sytuacji mieszkańców sąsiadujących z nową obwodnicą Mielca, pytali o nowe przystanki autobusowe, o realizację stref wypoczynku nad mieleckimi stawami. Padły ciekawe propozycje podjęcia prac np. porządkowych  przez młodzież, zlecanych przez urząd miasta,  rozszerzenia wolontariatu, współpracy międzyszkolnej, kontynuacji pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej. Przedstawiciele władz skrupulatnie udzielali odpowiedzi, obiecując przeanalizować wszystkie przekazane im sprawy. Z zainteresowaniem i zrozumieniem przyjęli uczniowskie sugestie, zachęcając ich do inicjatyw i dalszej współprcy. Uczniowie usłyszeli jeszcze gratulacje i podziękowania oraz apel policji o zachwanie bezpieczeństwa na drogach i nad wodą  podczas zbliżających się wakacjji.

- Życzę wam, żeby wakacje minęły w zdrowiu i zadowoleniu, żebyście mogli wypocząć, a pandemia minęła. Żebyście mogli spotykać się  w nowym roku w swoich szkołach i mogli się integrować - powiedział na zakończenie obrad Prezydent Miasta Jacek Wiśniewski.

 

Słowa uznania i podziękowania kierujemy do pana Roberta Groele, dzięki któremu mogliśmy porozumiewać się zdalnie.

Maria Nowakowska

 

E-dziennik

Procedury covid -19

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting