Projekt edukacyjny „Mali Detektywi”- podsumowanie

 

W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy pani Anny Łączak wychowankowie świetlicy z klas drugich wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Mali Detektywi”  stworzonym przez Fundację Uniwersytet  Dzieci. Dzięki uczestniczeniu w projekcie uczniowie stali się studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Uczyli się poprzez zabawę, doświadczenia, rozwijali umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Projekt składał się z 8 scenariuszy lekcji. Część z nich połączona była ze sobą motywem detektywistycznym, który rozbudzał ciekawość uczniów i zwiększał w nich chęć uczenia się i poznawania świata. Na każdej lekcji uczniowie otrzymywali zagadkę, którą „mali detektywi” starali się rozwiązać. Scenariusze lekcji dotyczyły różnych dziedzin nauki, ale łączyła je potrzeba poszukiwania wiedzy i praca zespołowa. Wszystkie zajęcia rozwijały ponadto u uczniów umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów, więc za rok, kto wie, może zrealizujemy kolejny projekt.

 

red. Anna Łączak

Dyplom uczestnictwa w projekcie

Certyfikat uczestnictwa w projekcie

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting