Nauczanie zdalne dla uczniów klas IV - VIII.
„Francja elegancja. Moda w czasie belle epoque”
czcionka

„Francja elegancja. Moda w czasie belle epoque” to tytuł najnowszej wystawy czynnej w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich" od 15 lutego do 2 maja 2020 roku. W dniach 26 i 27 lutego klasy 2 b pod opieką p. Barbary Maj oraz 2 c pod opieką p. Marioli Drewniak i p. Anny Woźniak odwiedziły tę wystawę. Co można zobaczyć w Pałacu Oborskich?Suknie wieczorowe czy dzienne, na krynolinie czy turniurze, a nawet okazała suknia ślubna z XIX i początku XX wieku, obuwie, bieliznę, kapelusze, wachlarze, przybory toaletowe, rękawiczki, torebki, surduty, cylindry, biżuterię. Ekspozycja wzbogacona jest meblami z epoki: komodami, bieliźniarką czy okazałym kwietnikiem. Na uwagę zasługuje też specjalnie zaaranżowana na potrzeby wystawy mieszczańska sypialnia, wyposażona w meble z początku XX wieku, wzbogacona o dodatki i bibeloty z XIX i XX wieku.

Podczas zwiedzania dzieci obejrzały również ciekawe filmiki, przenoszące widzów w czasy obecności w pałacu państwa Oborskich. Na szczególne podkreślenie zasługuje profesjonalizm i wspaniały kontakt ze zwiedzającymi pani Iwonki, przewodniczki po wystawie. Po wizycie w muzeum przyszedł czas na spacer po parku oraz zabawę na pobliskim placu zabaw.

red.B.Maj

Procedury covid -19