Wojewódzki Konkurs Literacki „Wolność jest w nas”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIe Martyna Wal zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas”. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z 51 szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży ze szkół podstawowych przez lata przemilczaną powojenną historią Polski.

Prace były oceniane w dwóch kategoriach - poezja i proza. Jury przy ocenie prac zwracało uwagę na: zgodność merytoryczną z tematem konkursu, oryginalny pomysł, wyraz artystyczny i poprawność językową. Martyna przygotowała pracę historyczno – literacką w formie listu, którego Bohaterem został żołnierz AK i WiN – u z terenu powiatu dębickiego. Przy redagowaniu treści listu wykorzystano biogram wybranej przez Martynę postaci, który znajduje się w Archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego. Uczennicę do konkursu przygotowała A.Ungeheuer. Gratulujemy serdecznie Martynie sukcesu!

 

red. A.Ungeheuer

 

 

Wywiadówka24

Dziennik nauczyciela

Nauczanie zdalne

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting