ZIMOWE PTAKOLICZENIE
czcionka

By Rafał Komorowski - CC Wikipedia. W styczniu bieżącego roku uczniowie klasy Va uczestniczyli w wycieczce ornitologicznej zorganizowanej przez panią Agatę Graniczkę w ramach Zimowego Ptakoliczenia”. Jest to coroczna akcja Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, w czasie której wolontariusze z całego kraju liczą ptaki, które zimą można spotkać w najbliższym otoczeniu człowieka.

Punkty obserwacyjne mieściły się pomiędzy budynkami mieszkalnymi przy ulicy Biernackiego, ponieważ rośnie tam wiele drzew i krzewów, w których ptaki szukają schronienia. Uczniowie pracowali samodzielnie w małych grupach, wyposażeni w karty pracy, lornetki oraz miniprzewodniki do oznaczania ptaków. Podczas zajęć udało nam się zaobserwować gołębie, kosy, wróble, sikorki bogatki i modraszki, kawki, kwiczoły, sroki, czyże oraz pokaźne stado gili. Widzieliśmy też nieliczne gawrony, na które w tym roku ornitolodzy zwracają szczególną uwagę, ponieważ w ostatnich latach ich liczebność w Polsce spadła aż o 41%.

Podczas zajęć terenowych uczniowie mieli możliwość bezpośredniej obserwacji środowiska, nauczyli się rozpoznawać gatunki ptaków, poznali ich obyczaje, ale przede wszystkim nauczyli się kultury obcowania z przyrodą.


 

 

 

E-dziennik

Szkoła w chmurze

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting