Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

W dniach od 25 do 28 listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną wraz ze swoimi wychowawczyniami. Panie bibliotekarki zaprosiły ich na ,,Misiowe czytanki". Z tej okazji została zorganizowana wystawka książeczek, których bohaterami są misie - małe, duże, te bardziej i mniej ,,przytulaśne". Na początku dzieci poznały historię powstania tej najpopularniejszej zabawki najmłodszych. Z ciekawością słuchały o polowaniu, w którym wziął udział prezydent USA Theodore Roosevelt i o uratowaniu małego niedźwiadka. Poznały też pochodzenie angielskiej nazwy Teddy Bear . Następnie panie bibliotekarki przeczytały fragmenty książeczek o misiach: ,,Pamiętnik Czarnego Noska" Janiny Porazińskiej  i ,, Miś zwany Paddington" Michaela Bonda. Uczniowie nauczyli się też piosenki o misiu. Były również zgadywanki o najsłynniejszych misiach z bajek i filmów. Dzieciaki poradziły sobie z nimi  świetnie. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkową nalepkę  i wybrał sobie kolorowankę z ulubionym misiem.

Red. J. Gil
 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

ANGIELSKI dla każdego

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting