Podsumowanie konkursu „uDOSTĘPniacze”

14 października mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gali ogólnopolskiego konkursu ,,uDOSTĘPniacze'', która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Warszawie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odnaleźć bariery w swoim otoczeniu, utrudniające codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami, a następnie wskazać sposoby usunięcia tych przeszkód. Przedstawiciele z naszej szkoły jako pracę konkursową przygotowali przejmujący film pt. „Mur, który dzieli”, który wywarł pozytywne wrażenie na kapitule konkursowej. Podczas gali mieliśmy przyjemność wysłuchania wzruszających wystąpień, dotyczących dostępności w codziennym życiu, poprowadzonych przez osoby niepełnosprawne. Tuż po nich nastąpiło oficjalne wręczenie nagród przez wiceminister inwestycji i rozwoju - Pani Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak.

Pani minister wręczyła dyplomy oraz upominki na ręce  Oliwii Łaz z kl. 7b  oraz opiekuna  projektu Pani Bernadety Łaz  - reprezentantek naszej grupy konkursowej.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie z wszystkimi uczestnikami
i organizatorami konkursu. Dodatkową atrakcją  było też zwiedzanie siedziby MIiR.

Pomimo że gala dobiegła końca, przed nami kolejne atrakcje - odebranie nagrody w postaci sześciu warsztatów z dostępności, które zostaną przeprowadzone dla naszych uczniów przez profesjonalnych trenerów w dniu 4 grudnia br.

red. B.Łaz

 

 

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting