Z wizytą w Starostwie

23 października 2019 r. dzieci z klasy III B naszej szkoły dzięki pomocy p. Joanny Tomczak - głównego specjalisty w Biurze Rady i Zarządu Powiatu Starostwa Powiatowego w Mielcu, odwiedziły siedzibę władz Powiatu Mieleckiego. Klasa dotarła do Starostwa pod opieką swoich wychowawców p. Agnieszki Drozdowskiej i p. Danuty Mirek. Uczniowie najpierw udali się do gabinetu Starosty Mieleckiego Stanisława Lonczaka, który przywitał grupę słodkimi prezentami, a następnie opowiedział o swojej pracy.

Na koniec wizyty dzieci wręczyły panu Staroście własnoręcznie wykonany medalion z dedykacją ,,Starosta na medal”. Nie zabrakło też pamiątkowych gadżetów dla wszystkich uczestników wycieczki oraz wspólnego zdjęcia z panem Starostą , a także z dyrektorem naszej szkoły p. Grzegorzem Tychanowiczem, jednocześnie radnym Powiatu Mieleckiego. Pani Joanna Tomczak oprowadziła dzieci po wielu wydziałach Starostwa wraz z obejrzeniem sali, w której obradują radni naszego Powiatu. Uczniowie zasiadając przy stole obrad mieli okazję wcielić się w ich rolę, a sam nasz pan dyrektor przedstawił sposób udziału w zebraniu.

Wycieczka poszerzyła wiedzę uczniów na temat pracy Starosty, samorządu lokalnego, funkcjonowaniu urzędu oraz pracy Rady Powiatu. Klasa III B złożyła na ręce pani Joanny Tomczak wykonany przez klasę złoty medal za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu ciekawej wycieczki.

Red. A. Drozdowska

 

 

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting